۱۴ تير ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۹
مخبر:

تأسیس یک شرکت مشترک کشتیرانی بین ایران و روسیه ضرورت دارد

معاون اول رئیس‌جمهور تاکید کرد: برای استفاده از همه ظرفیت‌های حمل و نقلی و ترانزیتی باید تلاش کنیم بنادر ایران و روسیه را توسعه داده و حمل و نقل ترکیبی و چند وجهی را در دستورکار خود قرار دهیم که در این راستا تسریع در تأسیس یک شرکت مشترک کشتیرانی و نیز توسعه همکاری در بخش هوایی ضرورت دارد.
کد خبر: ۹۶۳۷۲

تأسیس یک شرکت مشترک کشتیرانی بین ایران و روسیه ضرورت دارد

به گزارش مانا، محمد مخبر عصر دیروز در دیدار ایگور لویتین، دستیار ویژه رئیس‌جمهور روسیه با ابراز خرسندی از تعمیق و گسترش روابط فی مابین و سفرهای اخیر هیئت‌های دو کشور، گفت: مذاکرات انجام شده در سفر رئیس بانک مرکزی روسیه به ایران برای شرکت در پنجاه و یکمین اجلاس اتحادیه پایاپای آسیایی و همچنین سفر وزیر راه و شهرسازی به روسیه راهگشا بوده و گام‌های مثبتی جهت رفع موانع بانکی و توسعه خطوط ترانزیتی برداشته شده است.

وی با تأکید بر ضرورت پیگیری و اجرای هر چه سریعتر توافقات بین تهران- مسکو اظهار داشت: باید با دستورات و پیگیری‌های مجدانه مشکلات موجود در زمینه احداث نیروگاه‌ها، اجرای تفاهم‌نامه همکاری مشترک انرژی و توسعه میادین نفتی برداشته شده و در اجرای طرح‌های مشترک و قراردادهای فی مابین تسریع شود.

معاون اول رئیس‌جمهور ضرورت توسعه همکاری‌های ایران و روسیه در زمینه‌های مختلف به‌ویژه صنعتی، انرژی، تجاری و علمی را یادآور شد و تصریح کرد: برای استفاده از همه ظرفیت‌های حمل و نقلی و ترانزیتی باید تلاش کنیم بنادر خود را توسعه داده و حمل و نقل ترکیبی و چند وجهی را در دستورکار خود قرار دهیم که در این راستا تسریع در تأسیس یک شرکت مشترک کشتیرانی و نیز توسعه همکاری در بخش هوایی ضرورت دارد.

مخبر با اشاره به اهمیت کریدور شمال-جنوب، خاطرنشان کرد: شرکت‌های روسی از فرصت سرمایه‌گذاری در سواحل مکران و اجرای پروژه‌های زیرساختی بندری و مراکز لجستیکی در کریدور شمال جنوب استفاده کنند که با توجه به استقبال و پیگیری برخی از کشورهای همسایه و کشورهای فرامنطقه‌ای سرعت تصمیم‌گیری اهمیت اساسی دارد.

ایگور لویتین، دستیار ویژه رئیس‌جمهور روسیه نیز در این دیدار با قدردانی و ابراز خرسندی از پیشرفت اجرای طرح‌ها و قراردادهای بین تهران و مسکو ابراز داشت: دولت روسیه تمام تلاش خود را برای رفع موانع و اجرای هر چه سریعتر توافقات دو کشور به‌کار گرفته است.

وی ادامه داد: تعمیق و توسعه همکاری‌ها در دو سال گذشته نشانگر اراده و نزدیکی دو دولت-ملت است و مصمم هستیم تفاهم‌نامه‌ها و موافقتنامه‌های ترانزیتی، انرژی، پزشکی و علمی به صورت کامل نهایی و عملیاتی شود.

گفتنی است این دیدار ششمین ملاقات دستیار ویژه رئیس‌جمهور روسیه با مخبر در ۹ ماه گذشته بود.

ارسال نظرات
آخرین اخبار