۰۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۳

بزرگترین قایق برقی «BMW»+(تصویر)

«BMW» غول خودروسازی و «Tyde» تولید کننده مشهور قایق، بزرگترین کشتی برقی جهان که به طور قابل توجهی نیروی کشش را از طریق هیدروفویل کاهش می‌هد و باعث صرفه جویی چشمگیر ۸۰ درصدی انرژی می‌شود، با همکاری یکدیگر می‌سازند.
کد خبر: ۹۷۹۳۸

 

قایق زیبای «BMW»+(تصویر)

به گزارش مانا، بی ام دبلیو «BMW» برای طراحی بزرگترین قایق موتوری فویلینگ روی زمین با تاید «Tyde» همکاری کرده است. این قایق اوپن «The Open» نامیده می‌شود و نمادی از تحرک پایدار و لوکس بودن است. این کشتی الکتریکی پس از موفقیت آیکون «The Icon»، اولین وسیله نقلیه دریایی با باتری، دو شرکت بزرگ را با هم شریک خواهد کرد. مانند آیکون، این همکاری شاهد سال‌ها تخصص انباشته از برند «BMW» در زمینه وسیله نقلیه الکتریکی است که با مهارت «Tyde»، یک تولید کننده مشهور قایق، به صورت یکپارچه ادغام می‌شود.

محصول جدید با پیشرانه‌ای صاف، بی‌صدا و سازگار با محیط‌زیست، به‌راحتی روی آب می‌چرخد و به این امکان را می‌دهد که بتوانم بدون مزاحمت از زیبایی‌های دنیای طبیعی لذت برد. اوپن که توسط «BMW Group Designworks» طراحی شده است، دارای کابین گسترده‌ای است که طول آن ۱۴.۸ متر و عرض آن ۴.۵ متر است. این شامل یک عرشه فلاش با یک ایستگاه فرمان دو نفره، یک سرپناه با صندلی‌های وسیع، یک تخت آفتاب‌گیر دوتایی در قسمت عقب، و یک منطقه استراحت بزرگ در قسمت جلویی است.

این شرکت‌ها ادعا می‌کنند که با کاهش قابل‌توجه نیروی کشش از طریق هیدروفویل و تحقق ۸۰ درصد صرفه‌جویی انرژی، اوپن از قایق‌های تفریحی سنتی که معمولاً بیش از ۱۵۰ لیتر سوخت فسیلی در ساعت مصرف می‌کنند، پیشی می‌گیرد. فنّاوری هیدروفویل از یک فویل یا بال زیر آب برای بلند کردن بدنه قایق تا زمانی که کاملاً خارج از آب باشد استفاده می‌کند.

قایق زیبای «BMW»+(تصویر)

بنا به گفته سازنده قایق، اوپن با سقف خورشیدی وسیع خود که تمام سطح را می‌پوشاند، نه تنها دوره‌های پایداری از زمان بیکاری را تضمین می‌کند، بلکه نشان دهنده تعهد تاید به دوستداری محیط زیست و این نوآوری است و معیار‌های پیشگامی را در صنعت دریایی ایجاد می‌کند. تاید ادعا می‌کند که اوپن یک سفر حسی را ارائه می‌کند، زیرا به زیبایی بر روی امواج می‌لغزد و عاری از صدا‌ها و دود‌های موتور است و به آن، این امکان را می‌دهد که به طور منحصر به فرد با عناصر ارتباط برقرار کند

در حوزه نوآوری دریایی الکتریکی، اوپن قرار است استاندارد جدیدی را با مشخصات فنی چشمگیر خود ارائه دهد. باطری ۴۰۰ کیلووات ساعتی و دو موتور الکتریکی ۱۰۰ کیلوواتی به حداکثر سرعت ۳۴.۵ مایل در ساعت (۳۰ گره) و سرعت کروز ۲۸.۷ مایل در ساعت (۲۵ گره) دست می‌یابد و بردی معادل ۵۷.۵ مایل (۵۰ مایل دریایی) با سرعت کروز را ارائه می‌دهد.

جالب است بدانید، آیکون که تنها شش باتری BMW i را ارائه می‌کرد و ظرفیت کلی آن ۲۴۰ کیلووات ساعت است، پیشرانه آن با دو موتور الکتریکی ۱۰۰ کیلوواتی یکسان است، همان برد، کروز و حداکثر سرعت اوپن را ارائه می‌دهد. اوپن با طراحی شیکی که دارد، دارای طول بدنه ۴۸ فوت و پرتوی ۷.۷۶ فوتی با آبکشی ۱.۹۵ متری است. اوپن که در ارتفاع ۳.۵۰ متری از خط آب ایستاده است، تقریبا ۱۱.۵۰ تن، وزن دارد.

این کشتی با گنجایش حداکثر ۸ مسافر، دارای یک کابین، یک حمام و ترتیبات خواب برای دو نفر است. همچنین با ظرفیت ۱۱۰ لیتر آب شیرین، The Open فقط یک قایق نیست؛ به گفته تاید، یک تجربه پیشرفته در سفر‌های دریایی پایدار و با کارایی بالا است.

این شرکت‌ها جدول زمانی مشخصی را برای راه اندازی یا برآورد قیمت در این مرحله ارائه نکرده‌اند. اما انتظار می‌رود اوپن، به زودی وارد تولید شود، با این اوصاف و با توجه به ساختار قیمت گذاری رقابتی، می‌توان به آن خوشبین بود. با توجه به این که قیمت آیکن از ۲ میلیون دلار شروع شد، ما پیش‌بینی می‌شود اوپن کمی بالاتر از این قیمت پایه باشد.

 

ارسال نظرات
آخرین اخبار