mana.ir

کد خبر: ۹۷۲۵۲ |
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۳ - ۲۱ مهر ۱۴۰۲

افزایش دزدی دریایی در ۹ ماه سال ۲۰۲۳

دزدی دریایی در ۹ ماهه اول سال ۲۰۲۳ نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۲ با افزایش ۱۰ درصدی مواجه شد.

افزایش دزدی دریایی در ۹ ماه سال ۲۰۲۳

به گزارش گروه بین‌الملل مانا سایت maritime-executiv؛ در گزارشی اعلام کرد بر‌اساس اطلاعیه منتشر شده از سوی دفتر بین‌المللی مبارزه  با دزدی دریایی (IMB) فعالیت دزدان دریایی که پیش از این به پایین‌ترین حد رسیده بود طی سال جاری میلادی در مناطقی مانند خلیج گینه، لنگرگاه کالائو در پرو، تنگه سنگاپور و آسیای جنوب شرقی بالا رفت.

بر‌اساس این گزارش در سراسر آب‌های بین المللی طی ۹ ماه سال ۲۰۲۳ میلادی، ۹۹ حمله به کشتی صورت گرفته که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۲ میلای، ۱۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.

در این مدت ۸۵ کشتی مورد حمله دزدان دریایی قرار گرفتند که از بین آن‌ها ۴۰ کشتی فله‌بر و بقیه کشتی‌ها کانتینری، تانکر‌های نفتکش و قایق ماهیگیری بودند.

در این مدت تعداد خدمه‌ای که در جریان این حوادث گروگان گرفته شدند نسبت به سال ۲۰۲۲  میلادی سه برابر شده و از ۲۷ نفر به ۶۹ نفر افزایش یافت.

«مایکل هاولت»، مدیر دفتر مبارزه با دزدی دریایی IMB  در این زمینه گفت: در حال حاضرخلیج گینه به عنوان منطقه نگران کننده با افزایش حوادث دریایی گزارش شده که تعداد رویداد‌های رخ داده در این منطقه در سال گذشته ۱۴ مورد بود که در ۹ ماهه سال ۲۰۲۳ میلادی به ۲۱ مورد رسیده است.

به طور کلی از میان ۹۹ حوادث گزارش شده ۵۳ مورد آن در جنوب شرقی آسیا و ۳۳ مورد در تنگه سنگاپور رخ داده است.

از سوی دیگر بر‌اساس گزارش IMB، حوادثی نیز در بندر انکوریج کالائو در پرو دریافت شده  که تا کنون کمتر سابقه داشته است.

این سازمان در پایان از تمامی دست اندرکاران حمل‌و‌نقل دریایی خواست برای حفاظت از فعالیت کشتیرانی و تجارت دریایی و جلوگیری از حوادث، هنگام تردد در مناطق پر خطر با هوشیاری کامل حرکت کرده و تلاش کنند تا مقامات محلی و گارد‌های ساحلی را به نحوی در جریان حمله‌های احتمالی قرار دهند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین