۲۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۴

مالکان خط کشتیرانی MSC سوییس در لیست ثروتمند‌ترین خانواده دنیا

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی نشریه فوربس جیانلو‌ئیچی آپونته و همسرش رافائلا، مالکان خط کشتیرانی MSC به طور مشترک در رده چهل و سوم لیست میلیاردر‌های جهان در سال ۲۰۲۳ میلادی قرار گرفته‌اند.
کد خبر: ۹۵۶۲۲

مالکان خط کشتیرانی MSC سوییس در لیست ثروتمند‌ترین خانواده دنیا

به گزارش گروه بین‌الملل مانا به نقل از سایت maritime-executive؛ روزنامه سوئیسی LEMATIM نیز خانواده آپونته را به عنوان ثروتمند‌ترین خانواده سوییس معرفی کرد که ثروت آنان تا ۱۰۰ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

بر اساس این گزارش جیانلوئیچی و همسرش رافائلا بنیانگذاران خط کشتیرانی MSC در سال ۱۹۷۰ میلادی هر کدام ۵۰ درصد سهام این شرکت را در اختیار دارند. علاوه بر این آن‌ها مالک خط کروز MSC CRUISES، تجارت کالای MEDLOG و اپراتور ترمینال کانتینری Terminal Investment Limited هستند.

بر اساس این گزارش منتشر شده از سوی نشریه فوربس ثروت این زوج از ۸.۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲ میلادی به ۳۱ میلیارد دلار در حال حاضر  رسیده است؛ در حالی که در آغاز همه‌گیری کرونا در سال ۲۰۲۲ میلادی ثروت آنان ۶.۵ میلیارد دلار تخمین زده می‌شد.

«جان مک کاون» کارشناس حمل‌و‌نقل می‌گوید: نتایج مالی این شرکت برای اطلاع اذهان عمومی منتشر نمی‌شود، اما این شرکت در سال ۲۰۲۲ میلادی حدود ۲۸ میلیارد دلار سود خالص داشت.

در ادامه گزارش آمده است «رافائلا آپونته» از سوی نشریه فوربس به تنهایی  در بین ۹۶ زن میلیاردر جهان قرار دارد.

شایان ذکر است خط MSC در حال حاضر با ۷۳۰ کشتی کانتینری به ظرفیت ۴.۸ میلیون TEU در جایگاه اول خطوط کشتیرانی کانتینری جهان قرار دارد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار