mana.ir

کد خبر: ۹۲۴۷۹ |
تاریخ انتشار: ۱۳:۴۹ - ۰۱ فروردين ۱۴۰۱

بیمه گران دریایی کالا‌های ارسالی به روسیه و اوکراین را بیمه نمی‌کنند

برخی از بیمه گران دریایی حاضر نیستند کالا‌های صادراتی به روسیه و اوکراین را بیمه کرده و خسارت آن‌ها را تضمین کنند.

بیمه گران دریایی کالا‌های ارسالی به روسیه و اوکراین را بیمه نمی‌کنند

به گزارش گروه بین‌الملل مانا به نقل از مؤسسه لویدز‌لیست پذیره‌نویسان شرکت‌های بیمۀ دریایی محموله‌های ارسالی به روسیه واوکراین و بالعکس را تحت پوشش قرار نداده و ضمانت آن‌ها را بر عهده نمی‌گیرند.

یکی از سرمایه گذاران عمده به خبرنگار لویدز‌لیست در این زمینه گفت: اولویت اصلی ما محافظت از کسب و کار است  متأسفانه اکثر بیمه کنندگان، پوشش بیمه‌ای کالا‌های صادراتی به روسیه و اوکراین و مناطق اطراف را لغو کرده‌اند.

به گفتۀ کارشناسان لویدز‌لیست در حال حاضر هیچ شناوری اجازه خروج از بنادر اوکراین را ندارد، اما چند کشتی بارگیری شده منتظرند به محض اینکه اجازه داده شود به سمت کشور‌های دیگر حرکت کنند، اما متأسفانه این کشتی‌ها نیز پوشش بیمه‌ای ندارند و حرکت آن‌ها از بنادر اوکراین به گونه‌ای یک ریسک تلقی می‌شود.

تحلیلگر لویدز‌لیست در ادامه این گزارش می‌افزاید اینکه بیمه‌گران دریایی به منافع مالی خود پشتِ پا زده و به صراحت اعلام می‌کنند که تمایلی به کمک به روسیه ندارند تأثیر منفی بر تجارت دریایی گذاشته است.

وی یاد‌آور شد: شرکت بیمه‌ای باربری در لندن‎، اروپا و آمریکا بیمه‌های اتکایی خود را برای کالا‌های به مقصد روسیه را لغو کرده‌اند.

بدین ترتیب اگر کالا‌ها دچار خسارت شوند هیچ‌گونه تضمینی برای پرداخت وجود ندارد. یکی از مدیران شرکت انگلیسی میس‌مارین که در زمینه مباحث مربوط به بازرسی تضمینی دریایی فعالیت می‌کنند به لویدز لیست گفت: تا کنون شاهد ۳۰۰ تحریم نسبت به روسیه هستیم که روز به روز در حال تغیییر است.

وی در پایان گفت: متأسفانه تحریم‌ها، افراد و شرکت‌ها را هدف قرار می‌دهند در این ارتباط شرایط برای مالکان کشتی روز به روز سخت‌تر می‌شود و آن‌ها بدون ضمانت بیمه‌ای نمی‌توانند به شکل دلخواه به فعالیت خود ادامه دهند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین