mana.ir

کد خبر: ۹۱۱۵۵ |
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۴ - ۲۶ مهر ۱۴۰۰

انتقاد شدید دبیر‌کل سازمان ملل از حرکت کُند حمل‌ونقل جهانی به سمت کربن‌ زدایی

دبیر‌کل سازمان ملل ضمن انتقاد شدید از حرکت کُند جامعۀ حمل‌ونقل جهانی به منظور کربن‌ زدایی، خواستار عرضۀ سوخت بدون کربن در تمامی بخش‌های حمل‌ونقلی شد.

انتقاد شدید دبیر‌کل سازمان ملل از حرکت کُند حمل‌ونقل جهانی به سمت کربن‌ زدایی

به گزارش گروه بین‌الملل مان؛ "آنتونیوگوترش" در کنفرانس جهانی حمل‎ونقل پایدار از صاحبان صنایع کشتی سازی و کشتیرانی همچنین صنایع وابسته دریایی درخواست کرد آنچنان تلاش و جدیت ویژه‌ای به خرج دهند تا سال ۲۰۳۰ حتی یک کشتی با سوخت آلاینده  وجود نداشته باشد.

وی خاطر نشان ساخت: بسیاری از تعهدات فعلی صنعت حمل‌و‌نقل به ویژه حمل‌ونقل دریایی با توافق‌نامه پاریس مطابقت ندارد. اگر‌چه برخی اقدامات اولیه در زمینۀ کاهش گاز‌های گلخانه‌ای صورت گرفته، اما کافی نیست.

وی تأکید کرد: مجموعه قوانین جدید با اهداف بلند پروازانه و معتبر که با توافق‌نامه پاریس همخوانی داشته باشد باید توسط سازمان بین‌المللی دریانوردی، سازمان‌های مردم نهاد و مسولان ذی‌ربط برای اجرا در سال‌های آینده پیشنهاد و تد‌وین شود.

وی در پایان سخنان خویش گفت: از تمامی اعضای سازمان ملل در سطح رهبران می‌خواهم در کنفرانس جهانی اب و هوا که از ۳۱ اکتبر تا ۱۲ نوامبر ۲۰۲۱ در گلاسکو انگلیس برگزار می‌شود حتماً شرکت  کنند، زیرا موضوعات مهمی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین