mana.ir

کد خبر: ۹۱۰۱۷ |
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۶ - ۰۹ مهر ۱۴۰۰

فنّاوری‌های جدید برای کشتیرانی سبز‌تر شعار سال ۲۰۲۲ روز جهانی دریانوردی

سازمان بین‌المللی دریانوردی با اعلام "فنّاوری‌های جدید برای کشتیرانی سبز‌تر‌" به عنوان شعار سال ۲۰۲۲ روز جهانی دریانوردی از جامعۀ دریایی خواست رفاه و واکسناسیون دریانوردان را همچنان در اولویت قرار دهند.

فنّاوری‌های جدید برای کشتیرانی سبز‌تر شعار سال ۲۰۲۲ روز جهانی دریانوردی

به گزارش گروه بین‌الملل مانا؛ در مراسمی که دیروز ۳۰ سپتامبر به مناسبت روز جهانی دریانوردی از طریق وبینار با مرکزیت مقر سازمان IMO در لندن در سراسر جهان قابل دسترسی بود، پس از سخنرانی دست‌اندرکاران و مسئولان صنعت کشتیرانی به ویژه فرماندهان کشتی و دریانوردان، "کیتاک لیم" دبیر‌کل IMO طی سخنانی گفت‌: دریانوردان چرخ صنعت کشتیرانی را به گردش در می‌آورند که ۹۰ درصد مردم جهان به آن وابسته هستند.

وی افزود: همانگونه که بار‌ها تأکید کرده‌ام تجارت دریایی بدون دریانوردان امکان‌پذیر نیست و آنان تحت هیچ شرایطی دست از تلاش و جانفشانی بر‌نمی‌دارند.

وی خاطر نشان ساخت: در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ دریانوردان به دلیل همه گیری کرونا با مشکلات زیادی مواجه شدند و مدت‌ها فراتر از قرار‌داد‌های اولیه در کشتی‌ها و بنادر محبوس شده و به دلیل محدودیت سفر امکان بازگشت به کشورشان را نداشتند.

"کیتاک لیم" در ادامه بیان کرد: در یک نگاه کلی بحران تغییر خدمه یک وضعیت اضطراری را برای جامعۀ دریایی ایجاد کرده که حل آن به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارد.

وی در ادامه خاطرنشان ساخت: بر اساس آخرین گزارش‌های دریایی تا ژوئیه ۲۰۲۱ بیش از ۲۵۰ هزار دریانورد قادر به بازگشت به کشورشان نبودند و قرار‌داد‌های آنان به اتمام رسیده بود که با تلاش و پیگیری این سازمان و سایر سازمان‌های مردم نهاد مشکل تعدادی از آنان حل شد.

"کیتاک لیم" در پایان با اشاره به اینکه چالش‌های اتوماسیون، دیجیتالی شدن و کربن زدایی همراه با رفاه و واکسیناسیون دریانوردان همچنین مرخصی ساحلی باید همچنان در اولویت باشد، تأکید کرد: (فنّاوری‌های جدید برای کشتیرانی سبزتر) به عنوان شعار سال ۲۰۲۲ روز جهانی دریانورد انتخاب شده که نشان دهندۀ نیاز به حمایت از انتقال سبز بخش دریایی به آینده پایدار است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین