mana.ir

کد خبر: ۴۸۴۹۳ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۲ - ۱۷ تير ۱۳۹۳

تولید یك میلیون تن محصولات معدنی در منطقه ویژه خلیج فارس

یك میلیون و 40 هزار و 431 تن انواع محصولات صنایع معدنی از جمله فولاد و آلومینیوم در سه ماهه نخست سال جاری در منطقه ویژه اقتصادی معدنی و فلزی خلیج فارس تولید شد.

تولید یك میلیون تن محصولات معدنی در منطقه ویژه خلیج فارسبه گزارش مانا به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی وفلزی خلیج فارس ، مدیرعامل منطقه ویژه با اعلام این خبر گفت: در سه ماهه ابتدای سال جاری در مجموع 304 هزار و 391 تن اسلب و 688 هزار و 287 تن آهن اسفنجی در منطقه ویژه تولید شد كه از این میزان 40 هزار و 16 تن اسلب به خارج كشور صادر شده است.
مسعود هندیان افزود: در مدت یاد شده در مجموع 45 هزار و 418 تن آلومینیوم در منطقه ویژه تولید شد كه از این میزان 17 هزار و 846 تن آلومینیوم به خارج از كشور صادر شد.
وی ادامه داد: در سه ماه نخست امسال همچنین دو هزار 335 تن شمش روی در منطقه مذكور تولید شد كه از این میزان یک هزار و 800 تن به خارج صادر شد.
هندیان اظهار داشت: همچنین تولید آب توسط سه كارخانه آب شیرین كن در منطقه ویژه در سه ماهه نخست سال جاری به یك میلیون و 700 هزار مترمكعب رسید.
مدیر عامل منطقه ویژه ادامه داد: همچنین كل تناژ تخلیه مواد معدنی در فصل بهار امسال در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس با افزایش چشمگیری مواجه شد و به یك میلیون و 68 هزار و 702 تن رسید ؛ در حالی كه در مدت مشابه سال قبل این رقم برابر با 729 هزار و 587 تن بود.
وی در پایان تصریح کرد که این موفقیتها متاثر از جاری شدن فرهنگ بومی سازی ، تقویت منابع انسانی و پیاده سازی مدل های مدیریت در فرآیند ایزو است و خانواده منطقه ویژه خلیج فارس می کوشد با بهره مندی از دانش مجامع علمی کشور و انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک مسیر تولید و چالش ها فر روی آن را شناسایی و نسبت به ارتقای ارائه خدمت تا حصول نتیجه و ثبت مدلهای آماری برای جلب سرمایه گذاری به جهت تحقق اهداف بلند مدت منطقه و رونق اقتصاد استان است لحظه ای درنگ نخواهد کرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین