mana.ir

کد خبر: ۹۷۱۷۴ |
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۷ - ۱۱ مهر ۱۴۰۲

خرید نفت روسیه توسط پاکستان با یو‌آن چین

اولین محموله نفت خام روسیه توسط بخش خصوصی پاکستان وارد این کشور شد که قرار است هزینه آن با یوآن چین پرداخت شود. پیش از این دولت پاکستان یک محوله نفتی از روسیه خریداری کرده است.

خرید نفت روسیه توسط پاکستان با یو‌آن چین
به گزارش گروه بین‌الملل مانا به نقل از رویترز؛ پس از ممنوعیت صادرات نفت روسیه به بازار اروپایی اولین محموله نفت خام توسط بخش خصوصی روسیه به مقصد پالایشگاه پاکستانی Cnergyico CNER.PSX وارد این کشور شد و دومین محموله نفتی محسوب می‌شود.

این محموله ۱۰۰ هزار متریک تُن نفت خام قرار است در پالایشگاه کراچی پاکستان پالایش شود.

 از آن جاییکه بنادر پاکستان گنجایش نفتکش‌های بزرگ را ندارند این محموله در بدو ورود به پاکستان به کشتی‌های کوچکتر منتقل شده و سپس راهی پالایشگاه شد.  

در ادامه این گزارش آمده است Cnergyico بزرگترین پالایشگاه پاکستان با ظرفیت ۱۵۶ هزار بشکه در روز است. سخنگوی پالایشگاه در این مورد گفت پاکستان قصد دارد در سال جاری ۱۰۰ هزار بشکه نفت از روسیه  وارد کرده و پس از پالایش به کشور‌های دیگر صادر کند.

گزارش رویترز حاکی است هزنیه پرداخت اولین محموله نفتی روسیه به پاکستان به یو‌آن چین صورت گرفت که در مورد نحوه پرداخت این محموله بخش خصوصی اگر‌چه سخنگوی پالایشگاه از نحوه اعلام پرداخت خودداری کرد، اما یک منبع آگاه به رویترز گفت این پالایشگاه صورتحساب خود را از طریق اعتبار اسنادی از یک بانک چینی به یوآن پرداخت خواهد کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین