روز جهانی دریانورد بر دریانوردان دریادل مبارک باد

      
۱۳ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۰

۱۰ هزار کارگر خارجی و کره‌ای در بخش کشتی‌سازی کره جنوبی کار می‌کنند

بیش از ۱۰ هزار کارگر خارجی و کره‌ای در نیمه اول سال ۲۰۲۳ میلادی در کارخانجات کشتی‌سازی کره جنوبی مشغول به کار بودند که این رقم تا پایان سال به ۱۴ هزار نفر خواهد رسید.
کد خبر: ۹۶۹۶۰

۱۰ هزار کارگر خارجی و کره‌ای در بخش کشتی‌سازی کره جنوبی کار می‌کنند

به گزارش گروه بین‌الملل مانا به نقل از Shipbuilding News؛ بر‌اساس گزارش وزارت تجارت و صنعت و نیروی کره جنوبی از  تعداد ۱۰ هزار نفر تعداد  ۸۳۰۰ نفر اتباع خارجی بودند.

در گزارش وزارت تجارت و صنعت آمده است در شش ماه گذشته ۱۱۱۰۴ کارگر از کشور‌های مختلف به کره جنوبی اعزام شدند که ۸۳۰۰ نفر آنان در بخش کشتی‌سازی مشغول به کار بودند.

در ادامه این گزارش آمده است قرار است تا پایان سال به تعداد کارگران صنعت کشتی‌سازی اضافه شود و تعداد آن‌ها به ۱۴ هزار نفر برسد.  

دولت کره جنوبی به منظور توسعه نیروی کار در بخش کشتی‌سازی تصمیم دارد مبلغ ۱۰ میلیارد وون به توسعه نیروی کار تولیدی در کشتی‌سازی اختصاص دهد تا با حمایت دولت اشتغال‌زایی در این بخش افزایش یابد.

دولت کره جنوبی اعلام کرده که صدور ویزا برای اتباع خارجی را تسهیل کرده و شش ماه آموزش برای نیروی کار‌ی که قرار است در بخش کشتی‌سازی مشغول به کار شوند در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای کشتی‌سازی برگزار می‌شود.  

ارسال نظرات
آخرین اخبار