mana.ir

کد خبر: ۹۶۵۴۱ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۱ - ۰۱ مرداد ۱۴۰۲

کاهش ۵۰ درصدی زمان جابه‌جایی ترانزیت کانتینر از بندر‌عباس به خرمشهر

مدیرکل بندر ودریانوردی خرمشهر با بیان اینکه زمان جابه‌جایی ترانزیت کانتینر از بندر عباس به خرمشهر ۵۰ درصد کاهش می‌یابد گفت: کاهش زمان جابجه‌ایی کانتینر از بندرعباس به بندر خرمشهر، موجب افزایش و جذب بیشتر کالا به این بندر می‌شود که در نهایت رونق و توسعه را به ارمغان خواهد آورد.

کاهش ۵۰ درصدی زمان جابه‌جایی ترانزیت کانتینر از بندر عباس به خرمشهر
 
به گزارش خبرنگار مانا از روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، علی عسکری با اشاره به دیدار خود با مدیر‌عامل شرکت کشتیرانی جنوب خط ایران، اظهار داشت: در این نشست بر لزوم پیگیری خط منظم کشتیرانی میان بندرعباس و خرمشهر تأکید شد.  
وی افزود: به دنبال این هستیم که ترانزیت زمان جابه‌جایی کانتینر از بندرعباس به بندر خرمشهر را به نصف زمان فعلی کاهش دهیم.  

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: کاهش زمان جابه‌جایی کانتینر از بندرعباس به بندر خرمشهر، موجب افزایش و جذب بیشتر کالا به این بندر می‌شود که در نهایت رونق و توسعه را به ارمغان خواهد آورد.  

عسکری خاطرنشان کرد: در این نشست در رابطه با افزایش معافیت حق توقف کانتینر نیز تبادل نظر شد و به دنبال این هستیم در این زمینه نیز اقدامات خوب و رو به رشدی را ایجاد کنیم.  

وی افزود: در این صورت صاحبان کالا زمان بیشتری برای انجام امور گمرکی و ترخیص کالای خود دارند که این امر باعث ترغیب صاحبان کالا به انتخاب بندر خرمشهر به عنوان مقصد نهایی ترخیص کالای خود می‌شود.  

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر همچنین با تأکید بر ضرورت ارتباط بندر خرمشهر با دیگر بنادر مهم، گفت: در این نشست  در مورد راه‌اندازی خط فیدری جبل‌علی به بندر خرمشهر درخواست و مطالبه داشتم که مقرر شد برای اجرا شدن آن، پیگیری‌های لازم به عمل آید.
ارسال نظرات
پربیننده ها
آخرین اخبار