mana.ir

کد خبر: ۹۴۰۸۰ |
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۸ - ۳۰ مهر ۱۴۰۱
در سفر وزیر راه‌وشهرسازی به قطر مطرح شد:

افزایش خطوط حمل‌و‌نقلی ایران – قطر

در سفر رستم قاسمی وزیر راه‌وشهرسازی به کشور قطر در بحث حمل‌و‌نقل دریایی توافق اولیه برای ایجاد خط کشتیرانی مسافربری بین دو کشور صورت گرفت.

 

افزایش خطوط حمل‌و‌نقلی ایران – قطر

به گزارش مانا، رستم قاسمی وزیر راه‌ وشهرسازی در سفر به قطر ضمن دیدار با نخست‌وزیر دولت قطر در جلسه با وزیر حمل‌و‌نقل این کشور شرکت کرد. در این جلسه نخست‌وزیر دولت قطر براساس تاکید امیر کشور خود بر توسعه و اهمیت روابط استراتژیک دو کشور تاکید کرد و خواستار آن شد این روابط در همه عرصه‌ها خصوصاً در حوزه اقتصادی که منافع آن مرتبط با مردم است، گسترش یابد.
در ادامه جلسه دیگری به ریاست جاسم بن سیف السلیطی وزیر حمل‌و‌نقل قطر در محل وزارت حمل‌و‌نقل کشور قطر برگزار شد. در این جلسه وزرای تجارت، اقتصاد و ریاست قطر ایرویز و دیگر مسئولان مرتبط با حوزه توریسم، اقتصاد و حمل‌و‌نقل حضور یافتند و جنبه‌های مختلف همکاری میان دو کشور را بررسی کردند.
مباحث مرتبط به بازی‌های جام جهانی در قطر، تسهیل سفر، فراهم‌سازی حداکثر امکانات رفاهی برای تماشاگران ایرانی و عرضه صنایع‌دستی و محصولات ایرانی از جمله مواردی بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
همچنین در دیدار وزیر راه‌وشهرسازی با وزرای کشور قطر در خصوص افزایش خطوط حمل‌و‌نقلی میان ایران و قطر بحث و توافق اولیه برای ایجاد خط کشتیرانی مسافربری میان دو کشور حاصل شد.
در این دیدار که وزیر بازرگانی و رییس سازمان گردشگری کشور قطر و مدیر هواپیمایی قطر (قطر ایرویز)‌ حضور داشتند، افزایش خطوط حمل‌و‌نقلی میان دو کشور از جمله در بخش هوایی و دریایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در بخش هوایی توافق شد به تعداد گردشگران ایرانی مجوز پرواز از سوی هر دو کشور صادر شود.
در بحث حمل‌ونقل دریایی نیز توافق اولیه برای ایجاد خط کشتیرانی مسافربری صورت گرفت.
در این سفر در خصوص امکان سرمایه‌گذاری کشور قطر مذاکره شد تا در پروژه‌های زیرساختی حمل‌ونقلی در ایران به‌خصوص در پروژه‌های موجود در بنادر حضور یابد.
کاهش هزینه‌های سفر تماشاگران ایرانی از دیگر مباحثی بود که به آن پرداخته شد و به صورت کلی درباره آن توافق شد.
در این سفر در خصوص امکان سرمایه‌گذاری کشور قطر مذاکره شد تا در طرح‌های زیرساختی حمل‌و‌نقلی در ایران به ویژه در طرح‌های موجود در بنادر حضور یابند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین