۰۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۷
گزارش عملکرد کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به مناسبت هفته دولت ۱/معاون توسعه ناوگان گروه کشتیرانی:

همکاری با دانش بنیان‌ها را توسعه داده‌ایم

معاون توسعه ناوگان گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران گفت: همکاری با مراکز عملی و دانشگاهی و شرکت‌های دانش بنیان در گروه کشتیرانی توسعه یافته است.
کد خبر: ۹۳۶۹۷

همکاری با دانش بنیان‌ها را توسعه داده‌ایم

به گزارش خبرنگار مانا، عبدالرضا محبی که به مناسبت گرامی‌داشت هفته دولت سخن می گفت با بیان اینکه یکی از مؤلفه‌های راهبردی در گروه کشتیرانی توسعه همکاری با دانش بنیان‌ها و مراکز علمی و دانشگاهی است، تصریح کرد: در همین راستا انجام مرحله اول «پروژه هوشمند‌سازی شناورها» با همراهی مرکز علمی و فنّاوری ریاست جمهوری و همکاری یک شرکت دانش‌بنیان و دانشگاه صنعتی شریف محقق کرده‌ایم.

وی ادامه داد: این فنّاوری که بر روی یکی از شناور‌های ناوگان گروه کشتیرانی پیاده سازی شده است؛ در نوع خود به جهت انتقال دانش و نوآوری یکی از دستاورد‌های بزرگ و ملی محسوب می‌شود که قرارداد آن برای سایر شناور‌های ناوگان نیز در مراحل نهایی تنظیم و امضا است.
محبی از دیگر همکاری‌های گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با دانش بنیان‌ها را در زمینه تولید سوخت کم سولفور اعلام و خاطر نشان کرد: برای اولین بار با ستاد نانوفنّاوری ریاست جمهوری برای تولید سوخت کم سولفور مورد نیاز ناوگان همکاری‌های مؤثری صورت گرفته که  آن یکی  از شرکت‌های نانوفنّانوری موفق به تولید این سوخت شده است؛ تست نمونه سوخت تولید شده نیز در آزمایشگاه گروه کشتیرانی موفق آمیز بوده است.

محبی هدف از این همکاری را تولید مشترک سوخت دانست و افزود: قصد داریم با  کمک تولید کنندگان داخلی تولید سوخت کم سولفور را در بنادر جنوبی کشور آغاز کنیم.
معاون توسعه ناوگان گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران تأمین نیاز ناوگان به سوخت دیزل اولترا از تأمین کنندگان داخلی را از جمله دستاورد‌های مهم این گروه دانست و تصریح کرد: با پیگیری‌هایی که انجام شد، وزارت محترم نفت با صدور دستور تولید سوخت دیزل اولترا در داخل، کمک بزرگی به کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در این زمینه نمود چرا‌که ناوگان تا کنون برای تامین این نوع سوخت متکی به خارج بود؛ لازم به توضیح است این سوخت برای تردد در بنادر و گذرگاه‌های خاصی در خارج از ایران استفاده می‌شود.
وی در پایان اظهارات خود همکاری گروه کشتیرانی با مراکز علمی را محدود به یکی دو مرکز ندانست و در این باره گفت: همکاری با تعداد زیادی از دانشگاه‌ها در حوزه‌های مختلف ادامه داشته از جمله این دانشگاه‌ها می‌توان به دانشگاه‌های علم و صنعت، امیرکبیر، صنعتی شریف و دانشگاه دریانوردی چابهار اشاره کرد.
 همچنین تعدادی پروژه تحقیقاتی مؤثر و عملیاتی را در دست انجام داریم، از جمله آن‌ها پروژه مربوط به کشتی‌های حمل ال پی جی است که توسط مؤسسه آموزشی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران طی قراردادی به سرانجام رسیده است.
 

ارسال نظرات
آخرین اخبار