mana.ir

کد خبر: ۹۳۰۱۱ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۱ - ۱۰ خرداد ۱۴۰۱

حمل‌و‌نقل دریایی همچنان از کرونا و بحران روسیه - اوکراین رنج می‌برد

صنعت حمل‌و‌نقل دریایی پس از دو سال تحمل آسیب‌ها و زیان‌های ناشی از کووید ۱۹، ویروس آبله میمون و بحران روسیه - اوکراین همچنان رنج می‌برد و تغییرات پیش آمده می‌تواند موجب نارضایتی مشتریان این صنعت شود.

حمل‌و‌نقل دریایی همچنان از کرونا و بحران روسیه - اوکراین رنج می‌برد


به گزارش گروه بین‌الملل مانا؛ گزارش INTERCARGO حاکی است اگرچه بحران روسیه و اوکراین اذهان عمومی را از پیامد‌های کرونا منحرف کرده است با این حال زیان‌های وارده بر حمل‌ونقل دریایی توسط این ویروس میکروسکوپی باید مورد توجه قرار گیرد، زیرا احتمال دارد آسیب‌های آبله میمون نیز کمتر از کووید ۱۹ نباشد.   

بر اساس این گزارش در شرایط پیش آمده که شاهد موج جدیدی از بیماری در برخی از بنادر هستیم  در برخی سواحل دریانوردان امکان مرخصی ساحلی ندارند. همچنین دسترسی به کمک‌های پزشکی به آسانی میسر نیست و هنوز دریانوردان در سراسر جهان با بحران تغییر خدمه، ورود به بندر، مرخصی ساحلی  و واکسیناسیون مواجه هستند.

"دیمیتریوس فافالیوس" رئیس INTERCARGO در این زمینه می‌گوید: به نظر می‌رسد بنادر سراسر جهان در‌گیر موج جدید بیماری هستند، اما مسئولان حمل‌و‌نقل دریایی و بنادر از پیامد‌های دو سال گذشته درس عبرت نگرفته‌اند و اقدام جدی در این مورد انجام نداده‌اند.

در ادامه این گزارش آمده است بندر چیتاگونگ بنگلادش و برخی بنادر دیگر اقداماتی را برای مقابله با شیوع آبله میمون آغاز کرده‌اند در این ارتباط توجه سایر بنادر به این ویروس باید بیش از پیش جدی گرفته شود.

INTERCARGO از دولت‌ها درخواست کرده است که اقدامات جدی برای مقابله با این ویروس انجام دهند، زیرا این وضعیت نباید عادی قلمداد شده و سلامت دریانوردان دوباره در معرض خطر جدی قرار گیرد. هرچند بحران روسیه - اوکراین به اندازه کافی سختی‌های خود را بر حمل‌و‌نقل دریایی تحمیل می‌کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین