mana.ir

کد خبر: ۴۸۲۲۹ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۰ - ۰۳ تير ۱۳۹۳

رشد 122درصدی ترانزیت خودرو در بندر لنگه

عملیات تخلیه محموله های خودرو از لنج ها و لندینگ کرافت ها در بندر لنگه تا بدانجا رونق یافته که پیش بینی می شود تا پایان امسال بیش از 100هزاردستگاه انواع خودرو از طریق این بندر ترانزیت شود.

رشد 122درصدی ترانزیت خودرو در بندر لنگهبه گزارش مانا، بندرلنگه به همراه مجتمع بندری شهید رجایی و بندر شهید باهنر از بنادر ترانزیتی خودرو در استان هرمزگان محسوب می شود که در کریدور بین المللی شمال-جنوب واقع شده است.
"اسماعیل مکی زاده" مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه از رشد 122 تخلیه خودرو های ترانزیتی در این بندر طی سه ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و افزود: از ابتدای امسال تاکنون 10 هزار و 900 دستگاه خودرو در این بندر تخلیه شد.
وی از اختصاص هفت هکتار از زمینهای پشتیبانی در بندرلنگه با اعتبار 70 میلیارد ریال برای دپو و ترانزیت خودرو خبر داد و افزود: کاهش تشریفات گمرکی و اداری و همچنین شبانه روزی کردن فعالیت ها از دیگر اقدامات برای افزایش مشارکت سرمایه گذاران حوزه ترانزیت است.
مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه پیش بینی کرد:تا پایان امسال بیش از 100 هزاردستگاه انواع خودرو از این بندر ترانزیت شود.
براساس این گزارش، هر دستگاه خودرو ترانزیتی 550 دلار برای کشور ارزآوری دارد و خودروهای سواری، راهسازی و کامیون از مهم ترین خودروهای ترانزیتی است که از امارات متحده عربی به کشورهای آسیای میانه و عراق ترانزیت می شود.
روزانه هفت فروند لنج و پنج فروند لندینگ کرافت خودرو های ترانزیتی را در مسیر دریایی از یک پست اسکله چوبی و دو پست اسکله فلزی در بندرلنگه جابجا می کنن.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین