روز جهانی دریانورد بر دریانوردان دریادل مبارک باد

      
۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰:۳۲
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران؛

کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نقشی مهم در توسعه صادرات دارد

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران گفت: به عنوان تشکل تشکل‌های صادراتی در اتاق بازرگانی ایران، در راستای تقویت ارتباطات بازرگانان و گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، تلاش خواهیم کرد.
کد خبر: ۹۸۸۸۴

کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نقشی مهم در توسعه صادرات دارد

محمد لاهوتی در حاشیه بازدید از غرفه گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران(IRAN EXPO 2024) در گفتگو با خبرنگار مانا با تأکید بر نقش حیاتی حمل‌و‌نقل دریایی در توسعه صادرات کشور، تصریح کرد: کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از بزرگترین خطوط کشتیرانی ایران و منطقه در مقاطع تاریخی مانند جنگ تحمیلی و تحریم‌ها، خدمت رسانی به تجار و اقتصاد کشور را تداوم بخشیده و مؤثر عمل کرده است.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون چین و امارات بزرگترین شرکای تجاری کشور هستند و دسترسی تجاری به این دو تنها از راه دریا به صرفه و ممکن است، افزود: در اختیار داشتن خط کشتیرانی ملی بر قیمت نهایی محصولات صادراتی تاثیر مستقیم دارد و آنها را رقابت‌پذیرتر می‌کند.

لاهوتی، آشنایی کافی تجار ایرانی از خدمات متنوع کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران را از جمله نیازهای این بخش دانست و گفت: تلاش می‌کنیم از طریق کنفدراسیون صادرات و اتاق‌های بازرگانی، نشست‌های مستقیمی بین صادرکنندگان و واردکنندگان با مدیران کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران برگزار کنیم که این آشنایی به حداکثر ممکن برسد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار