۲۰ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۷

راه اندازی مرکز دیجیتالی پیشرو و تحول‌ آفرین در ناوگان حمل فله خشک جهان

مرکز دیجیتالی پیشرو به منظور ارتقاء استاندارد‌ها و دستیابی به بهترین شیوه‌های ایمنی و عملکرد زیست محیطی، فعالیت‌های بهینه، رفاه اجتماعی و حرکت تحول آفرین در بخش حمل‌و‌نقل فله خشک با عنوان مرکز مستقل برتر فله خشک Dry Bulk Centre of Excellence (DBCE) راه اندازی می‌شود.
کد خبر: ۹۸۶۹۷

راه اندازی مرکز دیجیتالی پیشرو و تحول‌ آفرین در ناوگان حمل فله خشک جهان

به گزارش گروه بین‌الملل مانا به نقل از safety۴sea؛ این مرکز که توسط مؤسسه RightShip و انجمن بین‌المللی مالکان کشتی‌های فله خشک INTERCARGO  با عنوان مرکز دیجیتالی پیشرو متمرکز بر جنبه‌های حاکمیتی و زیست محیطی ESG، راه‌اندازی خواهد شد.

این یک سازمان صنعتی حمل‌و‌نقل غیر‌انتفاعی است که با استفاده از نظرات کارشناسان و ذی‌نفعان در سراسر دنیا برای افزایش استاندارد مربوط به کشتی حمل فله خشک راه اندازی می‌شود.

(DBCE) یک سازمان مستقل جدا از سازمان‌ها و مؤسسات است که توسط یک تیم مدیریتی اداره می‌شود. مدل حاکمیتی  سازمان توسط مالکان کشتی، مدیران و اجاره کنندگان تعیین می‌شود.

در ادامه این گزارش آمده است هیئت مدیره (DBCE) توسط نمایندگانی از انجمن مالکان کشتی، مدیران و اجاره دهندگان تعیین شده و نمایندگانی از بیمکو، اتاق بین‌المللی کشتیرانی، RightShip و INTERCARGO در آن حضور خواهند داشت.

این سازمان از اوایل ماه می ۲۰۲۴ میلادی یک پورتال امن را برای مالکان و مدیران کشتی راه‌اندازی خواهد کرد تا نسبت به ارزیابی استاندارد‌ها و فعالیت‌های دیجیتالی پیشرو اقدام کنند، پس از آن صاحبان و مدیران کشتی می‌توانند نتایج ارزیابی را با مشتریان به اشتراک بگذارند. در واقع وجود مؤسسه DBCE یک فرآیند حسابرسی، خود ارزیابی مستقل، دستیابی به استاندارد‌ها و آخرین اطلاعات مربوط به کشتی‌های فله خشک و انجام ممیزی خواهد بود.  

«Ian McLeod» مدیر‌عامل انتخابی DBCE در این مورد گفت: من خوشحالم این ابتکار جدید را هدایت می‌کنم و راه اندازی DBCE گام مهمی در انطباق و دستیابی به برترین فعالیت‌های کشتی فله در چهارچوب رفاه خدمه، حفاظت از محیط زیست، بهره برداری پایدار دارایی‌ها و ارتقاء راندمان عملیاتی است که برای همه صاحبان صنعت کشتیرانی فله سودمند است.  

در همین ارتباط از صاحبان کشتی، مدیران و تمام ذی‌نفعان سراسر دنیا می‌خواهیم از این ابزار استفاده کرده و در حرکت تحول‌آفرین به ما بپیوندند تا حمل‌و‌نقل فله خشک قوی‌تر، ایمن‌تر و پایدارتر شود.  

مدیر عامل DBCE در ادامه گفت: این رویداد هیجان‌انگیزی است که بخشی از تلاش‌های دست اندرکاران حمل فله را به منظور ارتقاء استاندارد‌ها شاهد خواهیم بود.

DBCE چیزی بیش از یک مدیریت استاندارد است که به عنوان یک کاتالیزور عمل می‌کند و برای برتری حمل‌و‌نقل فله خشک تلاش می‌کند.  

«دیمیتری فافالیوس»، مدیر انجمن بین‌المللی مالکان کشتی فله خشک نیز گفت: ما در طرحی همکاری می‌کنیم که برای صنعتی در حال توسعه است و تصمیم داریم استاندارد‌های بسیار بالایی با کمک متخصصان پیاده کرده و کلیه فعالیت‌های مربوط به صنعت فله خشک را تضمین کنیم.  

شایان ذکر است انجمن بین‌المللی مالکان کشتی فله خشک (INTERCARGO) در سال ۱۹۸۰ میلادی تشکیل شده و در حال حاضر ۲۵۰ شرکت از ۳۰ کشور را دور هم جمع کرده و از سال ۱۹۹۳ میلادی به عنوان یک انجمن مشورتی سازمان IMO محسوب می‌شود.  

RightShip هم یک پلتفرم دیجیتال دریایی است که در زمینه ایمنی جهانی، پایداری و اقدامات مسئولیت اجتماعی تخصص دارد. بیش از ۶۰۰ مشتری با مأموریت بهبود‌های عملیاتی در صنعت حمل‌و‌نقل جهانی از خدمات بررسی دقیق و بازرسی RightShip برای کمک به مدیریت ریسک و بهبود استاندارد‌های کلی ایمنی دریایی در ساحل و دریا استفاده می‌کنند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار