روز جهانی دریانورد بر دریانوردان دریادل مبارک باد

      
۲۷ دی ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۱
وزیر راه و شهرسازی:

اتصال ریلی دریای خزر به خلیج فارس در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی کشور در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار دارد، گفت: محور ریلی کریدور مرکزی شمال به جنوب، قطعه رشت به کاسپین در دهه مبارک فجر به بهره برداری می‌رسد.
کد خبر: ۹۸۱۲۹

اتصال ریلی دریای خزر به خلیج فارس در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد

به گزارش مانا به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش در حاشیه جلسه امروز هیئت‌وزیران در جمع خبرنگاران با اشاره به نتایج جلسه مشترک با وزیر امور خارجه هندوستان گفت: مراحل نهایی مذاکرات برای انعقاد قرارداد بندر شهید رجایی چابهار انجام و توافق شد طی یک ماه آینده توافقات باقی‌مانده، نهایی و توسط مسئولان دو کشور امضا شود. با اتمام پروژه خط آهن چابهار و زاهدان، کریدور حمل و نقل بار در این بخش از کشور فعال می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی ادامه‌داد: در جلسه امروز هیئت وزیران گزارشی جامع از کریدورهای شمالی - جنوبی و شرقی - غربی به رئیس‌جمهور و هیئت وزیران ارائه و قرار شد تا سایر دستگاه‌های مسئول هم برای اجرایی شدن هر چه سریع‌تر این کریدورها همکاری جدی‌تری داشته‌باشند. همچنین با افتتاح راه آهن رشت به بندر کاسپین؛ دریای خزر به خلیج فارس در دهه فجر امسال متصل می‌شود.

بذرپاش بیان کرد: محور کریدور مرکزی شمال به جنوب قطعه رشت به کاسپین در دهه مبارک فجر به بهره برداری می‌رسد و اتصال دریا به دریا از بندر عباس به بندر کاسپین فراهم می‌شود.

 

ارسال نظرات
آخرین اخبار