۰۴ آذر ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۱

اولین کروز دریای خزر ساخت روسیه به ایران می‌آید

کارشناس ارشد دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از ورود اولین کشتی تیپ کروز مخصوص دریای خزر به آب‌های استان مازندران جهت انجام فعالیت‌های توریسم دریایی از سال آینده خبر داد و گفت: عملیات ساخت این کشتی تفریحی در شرکت کشتی سازی لوتوس آستراخان روسیه در حال اتمام است.
کد خبر: ۹۷۶۳۷

اولین کروز دریای خزر ساخت روسیه به ایران می‌آید

"نوروز بها" در گفتگو با خبرنگار مانا از ورود اولین کشتی تیپ کروز مخصوص دریای خزر به آب‌های استان مازندران جهت انجام فعالیت‌های توریسم دریایی از سال آینده خبر داد و گفت: عملیات ساخت این کشتی تفریحی در شرکت کشتی سازی لوتوس آستراخان روسیه در حال اتمام است.

کارشناس ارشد دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، ادامه داد: این کشتی تفریحی قرار است بین کشور‌های حوزه دریای خزر شامل روسیه، قزاقستان، آذربایجان، ترکمنستان و ایران و نیز در رودخانه‌های ولگا و دن تردد داشته باشد.

وی یادآور شد: سفر‌های این شناور تحت عنوان کاسپین تور بین بنادر دریای مازندران  از جمله بنادر آستراخان، مخاچ‌کالا، ترکمن باشی، آکتاوو، باکو و برخی بنادر ایران انجام خواهد شد.

به گفته بها، عملیات ساخت این شناور از سال ۲۰۱۶ میلادی توسط شرکت کشتی‌سازی روسیه شروع شده و ساخت آن در سال ۲۰۱۹ میلادی به اتمام رسیده است، اما به دلیل برخی مشکلات فنی و شیوع کرونا در به آب اندازی و تکمیل پروژه وقفه ایجاد می‌شود.

کارشناس ارشد دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، ادامه داد: بنا به گفته استاندار آستراخان در سال ۲۰۲۴ میلادی و بعد از اتمام فصل یخبندان رودخانه ولگا، این کشتی اولین سفر دریایی خود را انجام می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه این کشتی توسط شرکت کشتی‌سازی لوتوس ساخته شده است، گفت: ظرفیت حمل مسافر این کشتی کروز ۳۱۰ نفر است.

ارسال نظرات
آخرین اخبار