۰۱ آذر ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۲

دو کشتی مسیر خود را در منطقه دریای سرخ تغییر دادند

دو کشتی مسیر خود را در منطقه دریای سرخ تغییر دادند
بر اساس داده‌های کشتیرانی و شرکت امنیت دریایی بریتانیایی «آمبری»، دو کشتی تجاری که مسیر خود را در دریای سرخ و خلیج عدن تغییر داده‌اند، به همان گروه کشتیرانی تعلق دارند که کشتی «گلگسی لیدر» آن توسط حوثی‌های یمن توقیف شد.
کد خبر: ۹۷۶۱۵

به گزارش مانا، بر‌اساس داده‌های کشتیرانی و شرکت امنیت دریایی بریتانیایی «آمبری»، دو کشتی تجاری که مسیر خود را در دریای سرخ و خلیج عدن تغییر داده‌اند، به همان گروه کشتیرانی تعلق دارند که کشتی «گلگسی لیدر» آن توسط حوثی‌های یمن توقیف شد.

اسرائیل روز یکشنبه اعلام کرد حوثی‌ها یک کشتی باری متعلق به بریتانیا و ژاپن را در جنوب دریای سرخ توقیف کرده‌اند و این حادثه را «اقدام ایران» توصیف کرد که برای امنیت دریایی بین‌المللی عواقب سوء در پی خواهد داشت. 

حوثی‌ها ویدئویی را منتشر کردند که در آن مردان مسلح با هلی‌کوپتر بر روی کشتی باری «گلگسی لیدر» فرو می‌آیند و آن را توقیف کرده و به بندره حدیده می‌برند.

حوثی‌ها این کشتی را اسرائیلی می خوانند. رویترز اما می‌نویسد کشتی «گلکسی لیدر» با پرچم کشور باهاما و متعلق به بریتانیاست که توسط یک شرکت ژاپنی اداره می‌شود اما گفته می‌شود که در اجاره تاجری اسرائیلی به نام «ابراهیم رامی اونگار» است. 

منبع: یورونیوز

ارسال نظرات
آخرین اخبار