۱۶ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۶

زیردریایی که آمریکا به خاورمیانه اعزام کرد + عکس

ارتش آمریکا از ارسال یک زیردریایی هسته‌ای با قابلیت حمل موشک‌های هدایت شونده به خاورمیانه خبر داده و جزئیات آن را منتشر کرده است.
کد خبر: ۹۷۴۸۶

زیردریایی که آمریکا به خاورمیانه اعزام کرد + عکس


مانا:
نیروی دریایی آمریکا چهار زیردریایی با قابلیت حمل موشک هدایت شونده در کلاس اوهایو یا SSGN دارد که زیر دریایی‌های با قابلیت حمل موشک بالستیک سابق هستند که به جای موشک های بالستیک هسته‌ای، موشک های کروز تاماهاوک (Tomahawk) را جایگزین کرده‌اند.

هر یک از این زیردریایی‌ها می‌تواند ۱۵۴ موشک کروز تاماهاوک را حمل کند که ۵۰ درصد بیشتر از تعداد موشک های روی ناوشکن های نیروی دریایی ایالات متحده و تقریباً چهار برابر محموله موشک های هدایت شونده در جدیدترین زیردریایی های تهاجمی نیروی دریایی این کشور است. هر تاماهاوک می تواند تا ۴۵۰ کیلوگرم کلاهک حمل کند و برد آن حدود ۱۶۰۰ کیلومتر است.

زیردریایی های کلاس اوهایو علاوه بر ۱۵۴ موشک هدایت شونده کروز تاماهاوک، دارای لانچرهایی چهارگانه برای پرتاب اژدرهای Mk48 بوده و از یک رآکتور هسته‌ای با یک شفت برای تامین نیروی خود استفاده می کنند. سرعت این زیردریایی بیش از ۲۰ گره دریایی (۳۷ کیلومتر بر ساعت) است و حدود ۱۶۰ خدمه دارد. طول این زیردریایی ۱۷۰ متر و دکل آن ۱۳ متر است. این زیردریایی می تواند حدود ۶۰ روز با تجهیزات و آذوقه برای سربازان، بدون نیاز به بازگشت به سواحل به عملیات خود ادامه دهد.

زیردریایی کلاس اوهایو می‌تواند تا ۲۴۰ متری عمق آب پایین برود و دارای سونارهای مختلف و در کل ۲۲ لانچر موشک های تاماهاوک است که هر کدام ۷ موشک را در خود جای می دهد. وزن این زیردریایی در حالت روی آب ۱۶.۷۶۴ تن است. اولین فروند از زیردریایی های کلاس اوهایو در نوامبر ۱۹۸۱ عملیاتی شد.

زیردریایی که آمریکا به خاورمیانه اعزام کرد + عکس

 

 

ارسال نظرات
آخرین اخبار