۱۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۶

توسعه خط مستقیم کانتینری از بندر چابهار به هند از سوی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران

گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از راه‌اندازی خط مستقیم کانتینری از بندر شهید بهشتی چابهار به بندر ناواشیوای هند (بمبئی) خبر داد.
کد خبر: ۹۶۹۹۴

ایجاد خط مستقیم کانتینری از بندر چابهار به هند از سوی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران

به گزارش روابط عمومی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران؛ در راستای عمل به فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی در حوزه توسعه سواحل مکران و در راستای سیاست‌های کلان و راهبردی دولت سیزدهم در این حوزه، گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از توسعه خط مستقیم کانتینری از بندر شهیدبهشتی چابهار به بندر ناواشیوای هند خبر داد.
خط مستقیم کانتینری از بندر چابهار به بندر ناواشیوای هند، با زمان ترانزیت ۵ روزه و قیمت کاملاً رقابتی، در نوع خود کم‌نظیر است و انتظار می‌رود تأثیر به‌سزایی در توسعه تجارت و تقویت جایگاه منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای بندر چابهار داشته باشد.
پیش از این نیز به علت اهمیت و جایگاه ویژه کریدور‌های شمال-جنوب و شرق به غرب و محور ترانزیتی شرق برای گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، خطوط کشتیرانی کانتینری مشابهی از بندر شهید بهشتی چابهار به بنادر اصلی چین با قیمت‌های رقابتی و در زمان ترانزیت ۱۲ روزه برقرار کرده که تاکنون به ۵ برابر شدن فعالیت کانتینری بندر چابهار نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته منجر شده است.

ارسال نظرات
آخرین اخبار