۲۹ تير ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۸

یکی از بزرگرین کشتی‌های کانتینری جهان در بندر دمام - عربستان سعودی پهلو گرفت

بندر ملک عبدالعزیز - دمام عربستان سعودی با ورود "برلین اکسپرس" متعلق به شرکت کشتیرانی هاپاگ لوید آلمان، با ظرفیت ۲۳۶۶۴ تی‌ای یو با طول ۴۰۰ متر، عرض ۶۱ متر و عمق آبخور ۱۶ متر، بزرگترین کشتی کانتینری تاریخ خود را پهلو داد.
کد خبر: ۹۶۵۲۱

یکی از بزرگرین کشتی‌های کانتینری جهان در بندر دمام - عربستان سعودی پهلو گرفت


به گزارش مانا، این کشتی دوگانه سوز LNG تحت سرویسی به نام‌ AG3 (Asia Gulf Service) مرکز خلیج فارس را به بنادر کلانگ (مالزی)، سنگاپور، شکو(چین)، هنگ کنگ، کائوسیونگ (تایوان)، نینگبو(چین)، شانگهای (چین)، کینگدائو(چین)، بوسان (کره)، صحار(عمان)، جبل‌علی (امارات متحده عربی)، ابوظبی (امارات)، حمد (قطر) و جبیل (عربستان سعودی) متصل می‌کند و بخشی از کلاس کشتی‌های کانتینری جدید است که برای اولین بار توسط خط کشتیرانی آلمان در این مسیر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 بندر ملک عبدالعزیز دمام که در شمال عربستان سعودی و سواحل جنوبی خلیج فارس واقع است، به دلیل امکانات و کارایی عملیاتی در سطح جهانی به سرعت شهرت قابل توجهی به دست آورده و به مقصدی مهم در عرصه تجارت جهانی تبدیل شده است.
 با نصب دستگاه سه دستگاه گنتری کرین جدید، دروازه تجاری شمال عربستان در راستای بلندپروازی های این کشور برای تبدیل شدن به یک کانون برای لجستیک جهانی در تقاطع سه قاره بزرگ طبق استراتژی ملی حمل و نقل و لجستیک (NTLS)، حرکت می‌کند.


منبع:https://en.portnews.ru/news

ارسال نظرات
آخرین اخبار