۱۴ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۵

تردد بیش از ۳ میلیون نفر مسافر نوروزی از طریق دریا

معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی گفت: در ایام نوروز حدود ۵.۱ میلیون مسافر با حمل‌و‌نقل ریلی، دو میلیون و ۴۸۳ هزار و ۹۶۶ مسافر با حمل و نقل هوایی داخلی و بین‌المللی و تعداد سه میلیون و ۳۰۵ هزار و ۶۹۴ مسافر نیز با شناور‌های مسافری و تفریحی در کشور اقدام به جا به جایی کرده‌اند.
کد خبر: ۹۵۵۲۱

تردد بیش از ۳ میلیون نفر مسافر نوروزی از طریق دریا

به گزارش مانا، شهریار افندی‌زاده با اعلام این خبر افزود: تعداد مسافر جا‌به‌جا شده در سطح کشور توسط حمل‌و‌نقل عمومی از ابتدای طرح نوروزی یعنی ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ تا ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ در ۱۸ روز به مرز ۱۳ میلیون نفر رسید.

معاون حمل‌‌و‌نقل وزیر راه و شهرسازی، بیان کرد: تا کنون پنج میلیون و ۶۱۵ هزار و ۵۵۹ مسافر توسط حمل‌و‌نقل عمومی جاده‌ای به مسافرت رفته‌اند که از این تعداد، سهم ناوگان اتوبوسرانی ۶۲ درصد، مینی بوسرانی ۲۲.۹ درصد و سواری کرایه ۱۵.۱ درصد بوده است.

وی درباره جا‌به‌جایی مسافران از سایر شقوق حمل‌و‌نقل توضیح داد: تاکنون حدود ۵.۱ میلیون مسافر با حمل‌و‌نقل ریلی، دو میلیون و ۴۸۳ هزار و ۹۶۶ مسافر با حمل‌و‌نقل هوایی داخلی و بین‌المللی و تعداد سه میلیون و ۳۰۵ هزار و ۶۹۴ مسافر نیز با شناورهای مسافری و تفریحی در کشور اقدام به جا به جایی کرده‌اند.

معاون حمل‌ و نقل وزیر راه و شهرسازی متوسط تردد بین استانی در این بازه زمانی را ۲.۰۶۷.۷۱۵ وسیله نقلیه اعلام کرد و گفت: در بازه ۱۸ روز گذشته طرح نوروزی، ۴۲.۳۱۵.۰۲۲ وسیله نقلیه در سطح کشور جا به‌ جا شده اند که رشد یک درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته و افزایش ۵۱ درصدی نسبت به مدت مشابه نوروز سال ۱۴۰۰ را نشان می‌دهد و یکی از دلایل این رشد می‌تواند بهبود نسبی وضعیت جامعه نسبت به ابتلا به کرونا باشد.

وی در پایان افزود: استان‌های سیستان و بلوچستان با ۲۰ درصد، ایلام با ۱۹ درصد، خوزستان با ۱۸ درصد، کرمان با ۱۶ درصد، اردبیل با ۱۲ درصد و گلستان با ۱۰ درصد بیشترین افزایش تغییرات تردد بین استانی را داشته اند و مسافرین نوروزی بیشتری نسبت به سال گذشته به سوی خوب جذب کرده‌اند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار