۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۴

کاهش مدت زمان انتقال کالا با خط مستقیم کشتیرانی چین به چابهار

مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: به طور متوسط هر ۱۰ روز یک‌ کشتی به طور مستقیم از چین در بندر چابهار پهلوگیری می‌کند که مدت زمان تحویل کالا را از ۴۵ روز به دو هفته کاهش داده است.
کد خبر: ۹۵۴۳۷

 

کاهش مدت زمان انتقال کالا با خط مستقیم کشتیرانی چین به چابهار

به گزارش مانا، قاسم عسکری‌نسب امروز شنبه در دیدار با سفیر چین افزود: فعالیت خط کشتیرانی مستقیم از چین به چابهار در کنار فعالیت خط منظم کشتیرانی چابهار- هند در راستای توسعه کریدور شمال - جنوب و تحقق تاکیدات و منویات مقام معظم رهبری به منظور توسعه سواحل مکران است و سازمان بنادر و دریانوردی با برنامه‌ریزی مدون در راستای اجرای سیاست‌های تبیین شده گام بر می‌دارد.

وی با اشاره به اینکه راه‌اندازی خط کشتیرانی مستقیم از چین به چابهار موجب شده مدت زمان انتقال کالا از ۴۵ روز به دو هفته کاهش یابد، گفت: از زمان راه‌اندازی خط مذکور تاکنون 9 سفر انجام شده و ظرفیت شناورهای مربوطه TEU ۶۵۰۰ است.

به گفته عسکری نسب خط کشتیرانی مستقیم از چین به بندر چابهار پس از تخلیه کالا در این بندر به مسیر خود ادامه می‌دهد و در بندر شهید رجایی پهلوگیری می‌کند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه فعالیت خط کشتیرانی مستقیم از چین به چابهار کاهش هزینه و مدت زمان انتقال کالا شده و استقبال و رضایت صاحبان کالا را به همراه داشته است، اظهارکرد: در گام بعدی بدنبال بازاریابی در راستای ارسال کانتینرهای صادراتی از چابهار به چین هستیم و در این خصوص مذاکرات و پیگیری‌های لازم در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه فعالیت این خط کشتیرانی موجب فعال شدن زنجیره تامین حمل‌ و نقل کالا،‌ اشتغالزایی، پویایی و فعالیت هرچه بیشتر و بهتر بندر و نیز فعالیت تجهیزات مخصوص ترمینال‌های کانتینری می‌شود، خاطرنشان کرد: در عین حال فعالیت خطوط کشتیرانی به بندر چابهار در اشتغال‌زایی غیر مستقیم برای مردم منطقه نقش بسزایی دارد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار