۰۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۶

تخلیه و بارگیری ۱۰۰ میلیون تن کالا در بنادر تجاری کشور

عملکرد ۸ ماهه حمل و نقل دریایی نشان از روند رو به رشد این صنعت در بخش‌های مختلف دارد.
کد خبر: ۹۴۶۱۸

تخلیه و بارگیری ۱۰۰ میلیون تن کالا در بنادر تجاری کشور


به گزارش مانا، با بررسی روند ۱۰ ساله عملیات تخلیه و بارگیری بنادر تجاری مشخص می‌شود که بیشترین میزان عملیات تخلیه و بارگیری بنادر تجاری در ۸ ماهه سال ۱۳۹۶ به میزان ۱۰۵ میلیون تن ثبت شده است. 

بر اساس آمار اعلام شده از سوی معاونت برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی، میزان عملیات تخلیه و بارگیری بنادر تجاری کشور در ۸ ماهه سال جاری ۱۰۰ میلیون تن بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۹۸ میلیون تن) ۲ درصد افزایش داشته است. 

بدین ترتیب، مقایسه عملکرد ۸ ماهه سال جاری با مدت مشابه سال ۱۳۹۶، کاهش ۴ درصدی را نشان می دهد.

عملیات کانتینری بنادر

همچنین میزان عملیات کانتینری بنادر در ۸ ماهه سال جاری ۱۵۵۴ هزارTEU بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۱۳۸۶  هزارTEU  ) ۱۲ درصد افزایش داشته است. 

با بررسی روند ۱۰ ساله عملیات کانتینری مشخص می شود که بیشترین میزان عملیات کانتینری بنادر در ۸ ماهه سال ۱۳۹۶ و به میزان ۲۰۵۱ هزار TEU ثبت شده است.

بدین ترتیب مقایسه عملکرد ۸ ماهه سال جاری با مدت مشابه سال ۱۳۹۶ ، کاهش ۲۴  درصدی را نشان می دهد.

جابه‌جایی مسافر (ورودی- خروجی)

تعداد مسافر ورودی و خروجی از بنادر در ۸ ماهه سال جاری ۱۰ میلیون نفر بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۶ میلیون نفر) ۶۷ درصد افزایش داشته است.

با بررسی روند ۱۰ ساله عملیات جابه‌جایی مسافر مشخص می گرددکه بیشترین میزان عملیات جابه‌جایی مسافر در ۸ ماهه سال ۱۳۹۸ و به میزان ۱۳ میلیون نفر ثبت شده است. 

همچنین مقایسه عملکرد ۸ ماهه سال جاری با مدت مشابه سال ۱۳۹۸ ، کاهش ۲۱  درصدی را نشان می دهد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار