mana.ir

کد خبر: ۹۳۹۳۳ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۱ - ۱۰ مهر ۱۴۰۱
خبرهای خوش مدیرعامل کشتیرانی برای دریانوردان؛

از احداث باشگاه دریانوردان تا تبدیل وضعیت ملوانان پیمانکاری/ تعرفه‌های جبرانی خدمات بیمه‌ای اصلاح می‌شود

نائب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران گفت: درآمد یک و نیم میلیادر دلاری کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در سال گذشته به واسطه تلاش همه دریانوردانی فعال بر روی کشتی‌ها و همکارانی که در خشکی پشتیبان آن‌ها هستند تحقق یافته است و قطعاً تلاش می‌کنیم که جبران زحمات دریانوردان توسط مجموعه تأمین نیرو اتفاق بیفتد.

از احداث باشگاه دریانوردان تا تبدیل وضعیت ملوانان پیمانکاری/ تعرفه‌های جبرانی خدمات بیمه‌ای اصلاح می‌شود

به گزارش خبرنگار مانا، مهندس محمدرضا مدرس خیابانی نائب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در مراسم بزرگداشت روز جهانی دریانوردی که به همت شرکت تأمین نیرو در تاریخ‌های هفتم و هشتم مهرماه جاری با حضور جمعی از دریانوردان این شرکت و خانواده‌های آنان در هتل هرمز بندرعباس برگزار شد، گفت: دریانوردان کار بسیار سختی را انجام می‌دهند که باید همواره قدردان آن‌ها باشیم، اما در کنار دریانوردان زحماتی که همسران و خانواده دریانوردان متحمل می‌شوند بسیار سخت‌تر است که باید از آنان تجلیل کرد.

وی با بیان اینکه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران متعلق به نظام جمهوری اسلامی ایران است،  افزود:  شما دریانوردان در حقیقت برای نظام جمهوری اسلامی ایران تلاش می‌کنید و افتخاری که شما برای کشور می‌آفرینید مثال زدنی است.

مهندس مدرس خیابانی با  بیان  اینکه مجموعه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران سال گذشته رکورد تاریخی حمل کالا را شکست و توانست ۲۷ میلیون تن کالا را جابه‌جا نماید، گفت: اگر کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نبود قطعاً لجستیک کشور و صادرات و واردات کالا با مشکل مواجه می‌شد.

 وی افزود: درآمد یک و نیم میلیارد دلاری کشتیرانی در سال گذشته به واسطه  تلاش همه دریانوردان فعال بر روی کشتی‌ها و همکارانی که در خشکی پشتیبان آن‌ها هستند حاصل شده است و قطعاً تلاش می‌کنیم که جبران زحمات دریانوردان توسط مجموعه تأمین نیرو اتفاق بیفتد.

وی  با اشاره به این نکته که در سال‌های گذشته کشتیرانی برای تأمین بخشی از کادر دریایی مورد نیاز خود از دریانوردان خارجی بر روی کشتی‌ها استفاده می‌کرد، گفت: خوشبختانه در سال گذشته و امسال استفاده از نیرو‌های خارجی تقریباً به صفر نزدیک شده است. همچنین طی دو سال گذشته ۶۷۹ نفر از علاقه‌مندان به حوزه دریایی و دریانوردی را به کار گرفته‌ایم که امیدواریم آن‌ها هم به جمع دریانوردان ناوگان اضافه شوند و با افتخار مجموعه ناوگان ملی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران را هدایت نمایند.

وی ادامه داد: یکی از موضوعاتی که برای افسران کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران  حائز اهمیت است بحث مدیریت آینده شغلی و طرح ارشدیت است که بر این اساس دریانوردان می‌توانند از طریق سایت‌های متعلق به کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران موارد مربوط  به این طرح  را مطالعه و از موارد مرتبط با آن آگاه شوند.  

وی افزود: برای دریانوردان به خصوص دریانوردانی که در چند سال آینده بازنشسته می‌شوند بحث ارشدیت شغلی بسیار حائز اهمیت است که بر اساس طراحی صورت گرفته، با این کار جبران حقوق ایامی که دریانوردان بر روی کشتی نیستند افزایش پیدا می‌کند تا دریانوردان بتوانند در ایام بازنشستگی از شرایط مطلوب‌تر مالی بهره‌مند شوند.

مهندس مدرس خیابانی با اشاره به آغاز احداث باشگاه دریانوردان حداکثر طی پنج ماه آینده،  گفت: این باشگاه می‌تواند خدمات خوبی به دریانوردان ارائه دهد. به این ترتیب دریانوردانی که در منطقه بندرعباس هستند می‌توانند از خدمات این باشگاه استفاده کنند.

نائب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به خدمات بیمه درمانی دریانوردان افزود: قرار است متناسب با افزایش تعرفه‌های درمانی، تعرفه‌های جبرانی خدمات بیمه‌ای نیز اصلاح شود؛ ضمن اینکه اصلاح و افزایش  تعرفه‌های دندان‌پزشکی برای همکاران دریانورد، بیمه عمر و حوادث از دیگر موضوعاتی است که در حال پیگیری می‌باشد و امیدواریم که هر چه زودتر به نتیجه برسد.

وی همچنین تصریح کرد: از این پس با همکاری شرکت تأمین نیرو و مؤسسه آموزشی، هزینه‌های آموزش دوره‌های بین خدمت را شرکت پرداخت خواهد کرد.

مهندس مدرس خیابانی با بیان اینکه گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نیروی انسانی را اساسی‌ترین سرمایه خود می‌داند و علاقه‌مند است تا همکاران دریانورد حتی زمانی‌که روی کشتی هم حضور ندارند به عنوان  همکار مجموعۀ گروه کشتیرانی تلقی شوند، گفت: به همین منظور در حوزه ملوانان پیمانکاری هم شیوه‌هایی پیش بینی شده است تا  این گروه از ملوانان هم طی یک ارزیابی به جمع همکاران کشتیرانی اضافه شوند.

وی گفت: سال گذشته سال پُر‌رونقی برای لجستیک و حمل‌و‌نقل بود، ولی امسال با مقداری رکود مواجه شدیم، اما با تلاش و همدلی گروه کشتیرانی امیدواریم  رکورد‌های درآمدی سال گذشته  تداوم داشته باشد.

 وی با اشاره به ضرورت گسترش فرهنگ شکرگزاری گفت: کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از شرکت‌های قدرتمند در کشورمان فعال است و علی‌رغم تهدید‌ها  و محدودیت‌هایی که با آن مواجه است توانسته مقتدرانه در مجموعه حوزه لجستیک فعال شود که امیدوارم این مسیر تداوم یابد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین