mana.ir

کد خبر: ۹۳۶۳۶ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۷ - ۳۰ مرداد ۱۴۰۱

رونمایی از ناودسته پهپادبر نیروی دریایی ارتش در ‌دریای سرخ

هشتاد و سومین ناوگروه رزمی اطلاعاتی نیروی دریایی ارتش پس از اتمام ۹۳ روز مأموریت با استقبال فرمانده نداجا به میهن بازگشت.

به گزارش مانا،   در آیین استقبال از هشتاد و سومین ناوگروه رزمی اطلاعاتی نیروی دریایی ارتش اعزامی به آب‌های آزاد و بین المللی که با حضور امیر دریادار شهرام ایرانی در منطقه یکم دریایی امامت بندرعباس برگزار شد، کارکنان ناوگروه ۹۳ نداجا، با استقبال گرم فرماندهان و خانواده هایشان، به مهین بازگشتند.

 هشتاد و سومین ناوگروه رزمی اطلاعاتی نیروی دریایی راهبردی ارتش که به سرفرماندهی ناوشکن الوند، مدت ۹۳ روز به اسکورت کشتی‌های تجاری و نفتکش جمهوری اسلامی ایران و همچنین حفظ منافع میهن عزیزمان در آب‌های آزاد، پرداختند.  

امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش در جمع کارکنان و خانواده‌های آنان، حضور ناوشکن‌های نیروی دریایی راهبردی ارتش در دو هزار و ۲۰۰ کیلومتری از مرز‌های میهن عزیزمان را ضامن تامین امنیت مرز‌های اقتصادی کشور دانست و افزود: با وجود تحرکات دشمنان بالاخص رژیم صهیونیستی در دریای سرخ، حضور شیرمردان ایرانی سوار بر ناوشکن‌های نیروی دریایی راهبردی ارتش، در آب‌های بین المللی، جرئت انجام تحرکات خصمانه را از دشمن سلب کرده و همواره با غیرت و جانفشانی در صحنه عمل، خطوط مواصلاتی کشتیرانی جمهوری اسلامی را باز نگه داشته و با شناسایی کشتی‌ها و تحریک در دریاها، به همگان نشان دادند که شیرمردان ایرانی در هر گوشه که احساس بشود حضور مقتدرانه خواهند داشت.  

دریادار ایرانی اشاره‌ای به فرمان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در سال ۱۳۸۸ مبنی بر حضور نیروی دریایی راهبردی ارتش در آب‌های آزاد و بین المللی کرد و افزود: امروز شاهد آن هستیم که در سیزدهمین سال ابلاغ فرمانده معظم کل قوا مبنی بر حضور نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در صحنه اقیانوسی، هشتاد و سومین ناوگروه نداجا پس از انجام ماموریت برقراری امنیت شاهرگ اقتصادی کشور، در فاصله بیش از دو هزار و ۲۰۰ کیلومتری از مرز‌های کشورمان، به سرفرماندهی ناوشکن الوند، توانست باحضور مؤثر در صحنه دریاها، به میهن عزیزمان، بازگردند.  

امیر دریادار شهرام ایرانی تصریح کرد: رونمایی از ناودسته پهبادبر نیروی دریایی راهبردی ارتش که همزمان با حضور دلیرمردان نداجا در عمق ۲۲۰۰ کیلومتری از مرز‌های ایران اسلامی و دریای سرخ همراه بود، توانست معادلات منطقه‌ای را بر هم بزند.  

فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش، عنوان کرد: راهبرد و اولویت نیرو‌های مسلح بویژه نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی، انجام فرامین ابلاغی مولایشان مقام عظمای ولایت است و همین حضور مقتدرانه نداجا در صحنه آب‌های بین المللی، هدیه و عهدی است از طرف سربازان دریایی به خانواده‌های معظم شهدا که ما هر بار مقتدرانه‌تر و با توان رزمی بالاتری در صحنه حضور پیدا خواهند کرد و توانسته اند دشمن را از مرز‌های اقتصادی که امنیت آن با نیروی دریایی راهبردی ارتش است، عقب‌تر برانند.  

دریادار ایرانی افزود: ناوگروه ۸۴ نیروی دریایی راهبردی ارتش هم اکنون به سر فرماندهی ناوشکن ایرانی جماران، در محدوده تنگه باب المندب تا شمال دریای سرخ و کانل سوئز، در راستای تامین امنیت شریان اقتصادی کشور و حفظ منافع جمهوری اسلامی ایران، در حال انجام مأموریت‌های محوله خویش می‌باشند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین