mana.ir

کد خبر: ۹۳۶۰۵ |
تاریخ انتشار: ۱۳:۴۲ - ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

کاهش تولید صنعتی در آلمان با خشک شدن رودخانه راین

اتحادیه صنایع آلمان موسوم به بی‌دی‌آی BDI هشدار داد که به دلیل کاهش سطح آب رودخانه راین که حمل و نقل را دشوارتر کرده است، برخی از کارخانه‌ها ممکن است مجبور شوند تولید خود را کاهش دهند یا حتی به طور کامل آن را متوقف کنند.

کاهش تولید صنعتی در آلمان با خشک شدن رودخانه راین

به گزارش مانا، آسوشیتدپرس در گزارشی به نقل از اتحادیه صنایع آلمان موسوم به بی‌دی‌آی BDI، روز سه‌شنبه هشدار داد که به دلیل کاهش سطح آب رودخانه راین که حمل و نقل را دشوارتر کرده است، برخی از کارخانه‌ها ممکن است مجبور شوند تولید خود را کاهش دهند یا حتی به طور کامل آن را متوقف کنند.

طبق گزارش‌ها، سطح آب در راین در منطقه‌ای در نزدیکی مرز هلند، چهار سانتی‌متر (۱.۶ اینچ) دیگر در ۲۴ ساعت گذشته کاهش یافته است و در دستگاه‌های عمق سنج به رقم صفر رسیده است. البته چنین رقمی به معنای خشک شدن کامل رودخانه نیست، بلکه به این معناست که عمق آن کمتر از حد مشخص شده است.

مقامات این کشور اعلام کرده‌اند که مسیر کشتیرانی هنوز تقریباً ۲۰۰ سانتی متر (۷۸ اینچ) عمق دارد، اما این رقم بی‌سابقه عمق رودخانه که صبح روز سه شنبه ثبت شد، کمبود شدید آب ناشی از ماه‌ها خشکسالی در بیشتر مناطق اروپا را نشان می‌دهد.

هولگر لوش، معاون بی‌دی‌آی، در این باره گفت: ادامه خشکسالی و سطح پایین آب، امنیت عرضه در بخش صنعت را تهدید می‌کند.

وی توضیح داد که انتقال محموله‌ها از این رودخانه به مسیر‌های ریلی یا جاده‌ای به دلیل ظرفیت محدود قطار‌ها و کمبود رانندگان دشوار است.

وی گفت: بالاخره این اتفاق دیر یا زود خواهد افتاد که تأسیسات صنایع شیمیایی و فولادی تعطیل شوند، نفت و مصالح ساختمانی به مقصد نرسند و حمل و نقل کالا‌های سنگین دیگر امکان پذیر نباشد.

لوش هشدار داد و افزود که این می‌تواند منجر به تنگنا‌های عرضه و از دست دادن مشاغل فصلی شود.

کاهش سطح آب دومین رودخانه بزرگ اروپا بر حرکت کشتی‌ها تأثیر گذاشته و شرکت‌ها را مجبور کرده است که به دنبال جایگزین‌هایی برای روش حمل‌ونقل کالا‌های خود باشند.

رودخانه راین برای حمل و نقل مواد اولیه از جمله غلات، مواد شیمیایی، مواد معدنی و زغال سنگ و فرآورده‌های نفتی که پایه بسیاری از زنجیره‌های تولید را تشکیل می‌دهند، حیاتی است.

طبق گزارش رسانه ها، در حال حاضر دو نیروگاه زغال سنگ توانایی کار با حداکثر ظرفیت خود را ندارند چرا که شناور‌های ترابری بزرگ نمی‌توانند در این رودخانه بارگیری کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین