mana.ir

کد خبر: ۹۲۶۶۴ |
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۰ - ۲۷ فروردين ۱۴۰۱

ممنوعیت ورود کشتی‌های روسیه به بنادر بلژیک

ورود کشتی‌ها با پرچم روسیه به بنادر بلژیک از ۱۷ آوریل (۳۰ فروردین) به دلیل تحریم‌های اتحادیه اروپا ممنوع می‌شود.

به گزارش مانا، سخنگوی دفتر وزارت اقتصاد بلژیک به شبکه آر تی بی اف این کشور گفت: سند ممنوعیت ورود کشتی‌ها به بنادر بلژیک با پرچم روسیه آماده است، این ممنوعیت از ۱۷ آوریل اجرا می شود.

براساس این گزارش، این ممنوعیت همچنین بر کشتی‌هایی که تا ۲۴ فوریه (۵ اسفند) تحت پرچم روسیه حرکت می‌کردند و پس از شروع عملیات نظامی روسیه در اوکراین تغییر پرچم انجام داده اند نیز تأثیر خواهد گذاشت.

مقامات بلژیک همچنین با هلند و فرانسه در تماس هستند تا فهرست مشترکی از کشتی هایی که ورود آنها به بنادر این کشورهای اروپایی ممنوع می شود، تهیه کنند.

سخنگوی وزارت اقتصاد بلژیک در همین رابطه گفت: ما در تلاش هستیم تا لیست واحدی از شناورهای تحریم شده تهیه کنیم، به رغم اینکه در نهایت هر کشوری به تنهایی مسئول این (تصمیم) است.

سخنگوی دفتر وزارت اقتصاد بلژیک خاطر نشان کرد که به عنوان یک استثنا، تانکرهای گاز و نفت روسیه، کشتی‌های حامل محصولات دارویی، پزشکی و کشاورزی از جمله گندم اجازه ورود به بنادر بلژیک و سایر کشورهای اتحادیه اروپا را خواهند داشت.

در ۲۴ فوریه (۵ اسفند) روسیه پس از درخواست کمک جمهوری‌های دونتسک و لوهانسک برای دفاع از خود در برابر نیروهای اوکراینی، عملیات نظامی را در اوکراین آغاز کرد.

در واکنش به حمله روسیه، کشورهای غربی و متحدان آنها کمپین تحریمی جامعی از جمله مسدود کردن دارایی های سیاستمداران و الیگارش‌های روسی را علیه مسکو به راه انداخته‌اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین