mana.ir

کد خبر: ۹۱۹۷۳ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۷ - ۲۹ دی ۱۴۰۰

خط منظم کشتیرانی چابهار ـ هند راه‌اندازی شد

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: خط منظم کشتیرانی چابهار ـ هند هر ۱۵ روز یکبار به صورت منظم راه اندازی شده تا صاحبان کالا با یک تعلق خاطر بار خود را به این بندر حمل کنند.

به گزارش مانا؛ بهروز آقایی، در سواحل مکران اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین جذابیت‌های یک بندر برای رفت و آمد کالا خط دو سر بار است؛ یعنی صاحب کالا مطمئن شود که خدمات کامل بار به وی ارائه می‌شود با این هدف خط منظم کانتینری بین بندر چابهار و بنادر غرب هندوستان (ناواشیوا و کاندلا) از طریق برگزاری جلسات متعدد با هیات مدیره، مدیران و کارشناسان گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی حاصل شد.
 
وی افزود: بر اساس این تفاهم نامه سرویس منظم خط کانتینری با برنامه‌ زمانی تردد 10 تا 15 روزه از مبدآ و  مقصد بندر چابهار در  مسیر بنادر کشور هند توسط شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد. در این تفاهم نامه سازمان بنادر و دریانوردی نیز متعهد به  همکاری‌های لازم در ارایه مشوق‌های تعرفه‌ای در  حقوق و عوارض و هزینه های ورود کشتی های کانتینری خواهد داد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: افزایش هم افزایی دستگاه‌های مرتبط و تسهیل فرآیند های ورود و خروج دستگاه‌ها می‌تواند در استمرار فعالیت این خط کشتیرانی تأثیر‌گذار باشد.
آقایی گفت: بندر چابهار هم اکنون با یک میلیارد دلار سرمایه‌گذاری جمهوری اسلامی ایران با برندترین و بهترین تجهیزات بهره‌برداری شده و با بالاترین عمق آبخور منفی 17 متر آماده پذیریش بزرگترین کشتی‌ها از سراسر جهان است.

منبع: تسنیم

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین