mana.ir

کد خبر: ۹۱۴۹۹ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۲ - ۰۹ آذر ۱۴۰۰

فرمانده پایگاه نیروی دریایی خرمشهر: ما در دریا به یک اقتدار رسیدیم

فرمانده پایگاه نیروی دریایی خرمشهر گفت: اکنون از سمت مرزهای دریایی کشور هیچ مشکلی وجود ندارد چرا‌که عملیات اخیر سپاه اُبهت جمهوری اسلامی ایران و نیروی دریایی را نشان داد.

فرمانده پایگاه نیروی دریایی خرمشهر: ما در دریا به یک اقتدار رسیدیم

به گزارش خبرنگار مانا، امیر دریادار ناخدا دوم تکاور سید مرتضی درخوران در مراسم تجلیل از فرماندهان و رزمندگان پایگاه دریایی خرمشهر افزود: ما هم اکنون در حوزه دریا به یک اقتدار رسیدیم و دشمنان نیز به این اقتدار اذعان می‌کنند.

وی گفت: ما اکنون در جهان حرفی برای گفتن داریم و حضور ما در دریا‌های آزاد که قبلاً برای ما یک رویا بود هر روز بیشتر می‌شود.

فرماندۀ پایگاه دریایی خرمشهر با اشاره به اینکه بیش از یک هزار نفر از پرسنل نیروی دریایی از کشتیرانی ما در دریا محافظت و هر نقطه‌ای از دریا‌ها امنیت را برقرار می‌کنند، افزود: ما همچنین به ۳۰ تا ۴۰ کشور در ۲۰۰ تا ۳۰۰ مرحله در برقراری امنیت این کشور‌ها کمک کردیم.

درخوران با تاکید بر اینکه ما در دریا به یک اقتدار رسیدیم، گفت: مقام معظم رهبری فرمودند که نیروی دریایی نیروی راهبردی است و ناو‌های ما از اینجا تا اقیانوس اطلس و کل آب‌های بین‌المللی دریانوردی می‌کنند و از جمهوری اسلامی دفاع خواهند کرد.

وی گفت: در زمان جنگ تحمیلی، نیروی دریایی با اسکورت بیش از ۱۰ هزار کشتی تجاری، ورود امن ۳۰۰ میلیون تن کالای اساسی مورد نیاز کشور از بندر امام خمینی را پشتیبانی کرد که این مهم از برکات عملیات بزرگ مروارید در هفتم آذر ماه ۱۳۵۹ بود.

فرمانده پایگاه نیروی دریایی خرمشهر در ادامه افزود: در عملیات مروارید بیش از ۱۳ فروند شناور، بالگرد و هواپیمای عراقی منهدم شد و نیروی دریایی و هوانیروز کمر نیروی دریایی عراق را در این روز شکست به طوری که تا پایان جنگ تحمیلی، نتوانست عملیات دریایی علیه ایران اسلامی انجام دهد.

وی گفت: نیروی دریایی از ابتدای شروع جنگ تحمیلی در کنار مردم و برای دفاع از کیان جمهوری اسلامی ایران با دشمن جنگید و در ۳۴ روز مقاومت خرمشهر ۱۳۳ شهید دریادار تقدیم کرد.

در این مراسم از فرماندهان و رزمندگان نیروی دریایی پایگاه دریایی خرمشهر در هشت سال دفاع مقدس با لوح سپاس قدردانی شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین