mana.ir

کد خبر: ۹۰۹۷۰ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۲ - ۰۳ مهر ۱۴۰۰

اجرای پروژه بزرگ ساخت موتور کشتی با سوخت آمونیاک

بزرگترین پروژۀ تولید موتور کشتی با سوخت آمونیاک توسط شرکت ساخت موتور کشتی Wärtsilä و شرکت سامسونگ کره جنوبی (Samsung Heavy Industries)؛ SHI اجرا می‌شود.

اجرای پروژه بزرگ ساخت موتور کشتی با سوخت آمونیاک
به گزارش گروه بین‌الملل مانا؛ بر اساس قراردادی که بین گروه فنّاوری وارتیسلا و شرکت کشتی‌سازی کره‌ای به امضا رسید موتور‌های دو زمانه و چهار زمانه با سوخت آمونیاک تولید و تا سال ۲۰۲۳ راه‌اندازی می‌شود.

بر اساس این گزارش شرکت وارتیسلا که تولید موتور‌آلات کشتی با سوخت‌های پاک را در دستور کار قرار داده پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در آزمایش آمونیاک داشته و به گفتۀ مسئولان این شرکت توانسته استفاده از سوخت آمونیاک در موتور‌آلات کشتی را پس از مدت‌ها تحقیق و پژوهش به واقعیت تبدیل کند.

به گفتۀ یکی از مسئولان وارتیسلا کربن زدایی از سوخت کشتی به هدف اصلی این شرکت تبدیل شده و وارتیسلا متعهد است نسل جدیدی از موتور‌هایی با سوخت بدون کربن را به منصه ظهور برساند به همین جهت نسبت به امضای این قرارداد اقدام کرد.

یکی از مسئولان شرکت صنایع سنگین سامسونگ کره جنوبی نیز با اشاره به انعقاد قرارداد بین شرکت وارتیسلا  و این شرکت یاد‌آور شد: این موتور‌آلات در کشتی ها‌ی کانتینری و تانکر‌های نفتی بزرگ استفاده خواهد شد و موتور‌آلات کشتی به صورت دو زمانه و چهار زمانه در اختیار این شرکت قرار خواهد گرفت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین