mana.ir

کد خبر: ۹۰۸۷۵ |
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۱ - ۲۳ شهريور ۱۴۰۰

درخواست از IMO برای اعلام تاریخ پایان استفاده از سوخت فسیلی در کشتی‌ها

مدیر عامل مرسک از IMO خواست تاریخ پایان استفاده از سوخت فسیلی در کشتی‌ها که وی از آن به عنوان" تاریخ مرگ قطعی‌" یاد می‌کند، هرچه زودتر اعلام کند.

درخواست از IMO برای اعلام تاریخ پایان استفاده از سوخت فسیلی در کشتی‌ها

به گزارش گروه بین‌الملل مانا؛ "سورن اسکو" مدیر‌عامل مرسک با اشاره به اینکه کمیسیون اتحادیۀ اروپا اعلام کرده تولید خودرو با موتور‌های سوخت فسیلی قرار است در تاریخ ۲۰۳۵ متوقف شود به همین خاطر از IMO خواست برای پایان سوخت فسیلی در تمام کشتی‌ها تاریخ مشخصی تعیین کند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه فنّاوری‌های تولید سوخت با کربن خنثی در حال حاضر در دسترس است از IMO در خواست کرد چالش‌های سر راه تولید این قبیل سوخت‌ها را از میان بردارد.

وی ضمن استقبال از دریافت مالیات کربن از کشتی‌هایی با  سوخت فسیلی به ازای هر تُن سوخت ۴۵۰ دلار حمایت کرده و گفت: اعمال چنین مالیاتی به پیشرفت در کربن زدایی و تبدیل موتور‌ها به سوخت‌های کم کربن کمک می‌کند.

به گفتۀ وی اتحادیۀ اروپا ۱۰ میلیون یورو و آمریکا ۶۵ میلیون دلار برای تحقیقات در زمینۀ کاهش انتشار گاز‌های گلخانه‌ای اختصاص داده که در این ارتباط همکاری و مشارکت تمام کشور‌ها ضروری است.

وی در پایان گفت: اگر IMO نتواند تاریخ قطعی برای پایان سوخت‌های فسیلی در کشتی‌ها اعلام کند مسلماً طرح کاهش انتشار گاز‌های گلخانه‌ای راه به جایی نخواهد برد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین