mana.ir

کد خبر: ۴۲۳۷۷ |
تاریخ انتشار: ۱۹:۱۱ - ۳۰ فروردين ۱۳۹۳

عذرخواهی کاپیتان کشتی غرق شده

کاپیتان کشتی مسافربری غرق شده کره جنوبی با عذرخواهی از مردم این کشور اعلام کرد به دلیل ترس از به آب افتادن مسافران با تاخیر دستور تخلیه را صادر کرده است.

عذرخواهی کاپیتان کشتی غرق شدهبه گزارش مانا به نقل از بی بی سی؛ کاپیتان کشتی غرق شده کره جنوبی درپی بازداشت توسط پلیس درباره علت حادثه و دلیل عدم صدور دستور تخلیه توضیحاتی داد.

لی جون سوک به همراه دو خدمه کشتی به دلیل قصور در عدم صدور دستور تخلیه هدف انتقادات بسیاری قرار گرفته است.

کاپیتان کشتی که توسط پلیس بازداشت شده است اعلام کرد: من از مردم کره جنوبی عذرخواهی می کنم و به نشانه عذرخواهی در برابر خانواده های قربانیان تعظیم می کنم.

وی در ادامه گفت: من با توجه به مسیر دستورات لازم را دادم سپس به کابین خودم رفتم تا استراحت کنم که این اتفاق افتاد. دریا ناآرام و آب بسیار سرد بود. به همین دلیل فکر کردم اگر مسافران جلیقه نجات نپوشند به درون اقیانوس پرتاب خواهند شد و یا حتی با پوشیدن آن نیز با مشکلات بسیاری مواجه خواهند شد.

وی در ادامه افزود: قایق های نجات در زمان غرق شدن کشتی به محل حادثه نرسیده بودند.

بر اساس این گزارش سکان دار کشتی نیز که در زمان حادثه نیز توسط پلیس بازداشت شده است اعلام کرد: کشتی مطابق با آنچه وی انتظار داشته واکنش نشان نداده است.

وی به خبرنگاران گفت: من هم اشتباه کردم اما چرخش کشتی بسیار بیشتر از حد مورد انتظار بود.

طبق اسناد موجود مقامات پیشنهاد می کنند 5 دقیقه پس از ارسال پیام کمک تمام مسافران کشتی باید تخلیه شوند اما خدمه کشتی اعلام کردند که 30 دقیقه طول کشید تا کاپیتان دستور تخلیه را صادر کند.

غواصان امروز (شنبه) از مشاهده سه جسد در کشتی خبر دادند اما نتوانستند آنها را از آب خارج کنند. تعداد مفقودان این حادثه 273 نفر و کشته ها نیز به 29 نفر رسیده است. 174 مسافر نیز از این حادثه نجات یافته اند.

بر اساس این گزارش عملیات نجات برای روز چهارم ادامه دارد اما مقامات اعلام کردند به دلیل شرایط بد جوی قدرت دید کاهش یافته و کار در این شرایط را بسیار سخت کرده است.

بر اساس این گزارش بازرسان بر روی علت واژگونی سریع این کشتی پیش از بررسی صدور یا عدم صدور دستور تخلیه متمرکز شده اند.

تصاویر ویدئویی نیز حاکی از آن بود که خدمه کشتی به مسافران دستور دادند با وجود واژگونی کشتی همچنان در داخل کابین های خود بمانند.

برخی از کارشناسان معتقدند چرخش سریع کشتی و بار سنگینی که حمل می کرد می تواند باعث این حادثه شده باشد اما برخی دیگر معتقدند که برخورد کشتی با صخره علت این حادثه تلخ بوده است.

گارد ساحلی کره جنوبی اعلام کرد یک غواص محلی جسد سه نفر را در طبقه چهارم این کشتی مشاهده کرده است اما به دلیل وجود موانع شناور در آب و همچنین محدودیت زمانی در غواصی موفق به بیرون کشیدن آنها از آب نشده است.

معاون مدیر گارد ساحلی نیز اعلام کرد در اطراف کشتی تورهایی نصب شده تا از متفرق شدن اجساد احتمالی جلوگیری شود. تعدادی از 350 مسافر این کشتی دانش آموزان مدرسه ای در حومه سئول بودند.

صدها تن از اقوام مسافران این کشتی نیز در استادیومی در جزیره جیندو در نزدیکی محل حادثه استقرار یافته اند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین