۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۰۸
خدمتی دیگر از دولت سیزدهم؛

۱۲۰۰ فرصت شغلی با بهره برداری از پروژه‌های عمرانی بندر امام خمینی

با بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی ۱۲ پروژه عمرانی و سرمایه‌گذاری به ارزش ۷۶ هزار میلیارد ریال، بیش از ۱۲۰۰ فرصت شغلی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی فراهم خواهد شد.
کد خبر: ۹۹۱۸۹

۱۲۰۰ فرصت شغلی با بهره برداری از پروژه‌های عمرانی بندر امام خمینی


به گزارش خبرنگار مانا، این پروژه‌ها امروز با حضور مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی به صورت ویدئوکنفرانس بهره برداری  یا عملیات اجرایی آنان شروع شد.
ابوطالب گرایلو مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با گرامیداشت یاد سیدشهدای خدمت و تداوم راه رئیس‌جمهور شهید گفت: در ادامه خدمت دولت سیزدهم برای توسعه زیرساخت‌های بندری و دریایی در بنادر، پنج پروژه به ارزش ۱۰ هزار و ۷۰ میلیارد ریال در بخش‌های عمرانی دولتی و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به بهره‌برداری می‌رسند و هفت پروژه دیگر با مبلغ  ۶۵ هزار و ۶۵۴ میلیارد ریال نیز عملیات اجرایی آن به صورت رسمی آغاز شد.
وی مجموع پروژه‌های عمرانی بخش دولتی را بالغ بر ۴۷ هزار میلیارد ریال عنوان کرد که در زمینه‌های ایجاد زیرساخت‌های استاندارد دریایی و بندری، افزایش پسکرانه بندری، ارتقاء ظرفیت باربری، افزایش خدمات زنجیره تأمین کالا و حفظ و نگهداری زیرساخت‌های بندری و دریایی متمرکز شده است.
گرایلو مجموع پروژه‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی را بیش از ۲۸ هزار میلیارد ریال عنوان کرد که عمدۀ پروژه‌های مذکور در موضوعات احداث روساخت‌های بندری و فضای استاندارد انبارش کالا و همچنین ایجاد پایانه‌های تخصصی مکانیزه کالا سرمایه‌گذاری شده است.  
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان ایجاد اشتغال فرصت اشتعال پایدار را از ویژگی‌های عمده این پروژه‌ها برشمرد و گفت با بهره‌گیری و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های یاد شده، بالغ بر ۱۲۰۰ فرصت اشتغال مستقیم  حاصل می‌شود.
بندر امام خمینی بزرگترین بندر عملیاتی کشور پس از بندر شهید رجایی در استان هرمزگان است. حدود ۸۰ درصد حجم کالا‌های اساسی مورد نیاز کشور از طریق این بندر انجام می‌شود.

برچسب ها: بندر امام
ارسال نظرات
آخرین اخبار