۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۱

پیشرفت ۶۸ درصدی پایانه صادرات و ترانزیت کالا در بندر بوشهر

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از پیشرفت فیزیکی ۶۸ درصدی پایانه صادرات و ترانزیت کالا در مجتمع بندری نگین بوشهر خبر داد.
کد خبر: ۹۸۹۵۵

پیشرفت ۶۸ درصدی پایانه صادرات و ترانزیت کالا در بندر بوشهر

 

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر محمد شکیبی نسب در نشست بررسی مشکلات صادر کنندگان مواد معدنی اظهار کرد: اولویت این اداره کل افزایش صادرات غیرنفتی و به ویژه مواد معدنی به عنوان یکی از ظرفیت‌های شاخص استان بوشهر است چرا‌که این مهم بدون تردید به افزایش ظرفیت سازمانی برای توسعه زیرساخت‌های مجتمع بندری نگین کمک شایانی می‌کند.

وی افزود: در همین راستا در نشست مستمر با صادرکنندگان از بنادر استان موانع و مشکلات فرا روی آن‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

شکیبی نسب ادامه داد: با هدف شتاب بخشی به روند صادرات مواد معدنی از مجتمع بندری نگین، قوانین و مقرراتی وضع شده که شرکت‌های فعال در این حوزه ملزم به رعایت آن هستند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: با هدف بهبود روند صادرات اکنون پایانه اختصاصی صادرات و ترانزیت در مجتمع بندری نگین بیش از ۶۸ درصد و اسکله آن ۹۰ درصد پیشرفت دارد.

وی اضافه کرد: با پیشرفت مناسبی که این پایانه اختصاصی دارد انتظار است نیمه دوم سال جاری به بهره برداری نهایی برسد.

وی یادآور شد: در شرایط کنونی با احداث دو پست اسکله رمپ موقت سالانه یک میلیون و ۶۰۰ هزار تُن مواد معدنی از مجتمع بندری نگین به مقصد کشور‌های کویت، امارات، قطر، هند و شماری از کشور‌های آفریقایی صادر می‌شود.

شکیبی نسب گفت: کلینکر، سیمان و سنگ گچ عمده مواد معدنی صادر شده از مجتمع بندری نگین هستند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار