۲۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۸

افزایش ۲۰ درصدی ظرفیت حمل و نقل دریایی هرمزگان برای نوروز

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان، با بیان اینکه اقدامات خوبی در حوزه بنادر، جزایر و سواحل استان برای نوروز ۱۴۰۳ انجام گرفته است، گفت: برای رفاه حال مسافران و گردشگران نوروزی، افزایش ۲۰ درصدی در حوزه کاپوتاژ خودرو و مسافری و حمل و نقل دریایی اتفاق افتاده که این می‌تواند به ما کمک کند.
کد خبر: ۹۸۵۵۸

افزایش ۲۰ درصدی ظرفیت حمل و نقل دریایی هرمزگان برای نوروز


به گزارش مانا، محمد محسنی  با اشاره به خدمات سفر به مسافران و گردشگران نوروزی در نوروز ۱۴۰۳ افزود: در این راستا زیرساخت‌های گردشگری برای حضور مسافران و گردشگران نوروزی در مناطق مختلف استان ایجاد و تکمیل شده است.

وی بیان کرد: این زیرساخت‌ها شامل ایجاد پیاده‌رو، برق‌رسانی، آب‌رسانی، تکمیل بازارچه صنایع‌دستی، مرمت معابر و کف سازی، ایجاد برج پرنده‌نگری در روستا‌های گردشگر پذیر جزیره قشم، جزیره هرمز، پارسیان (گاوبندی)، سیریک و بندرکنگ بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان اظهار کرد: کار بزرگی نیز توسط شهرداران شهر‌های ساحلی انجام می‌شود و اینکه بوستان‌ها و مانَک‌های ساحلی را از چادر خوابی حذف کنیم که اگر بخواهیم نوروز امسال این موضوع اتفاق بیافتد، کمپ‌های هفت‌گانه را در شهر بندرعباس شناسایی کرده‌ایم.

محسنی ابراز کرد: تشکیل تیم‌های نظارتی بازدید از تاسیسات گردشگری، آموزش جوامع محلی، استقرار ستاد استقبال در مبادی ورودی شهرستان‌ها، برپایی غرفه‌های صنایع‌دستی در ورودی شهرها، صدور مجوز شناور تفریحی، برپایی سفره هفت‌سین در نقاط ورودی و اماکن تاریخی و همچمنین برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و نوروزگاه در اماکن تاریخی از دیگر برنامه‌های ستاد اجرایی خدمات سفر در نوروز ۱۴۰۳ است.

وی اضافه کرد: همچنین برای خدمات رسانی مطلوب به مسافران و گردشگران، ۱۵۸ سرویس بهداشتی (در قالب افزون‌بر ۸۰۰ چشمه) در مسیر‌های تردد مسافران و گردشگران شناسایی‌شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان یادآور شد: همچنین ۴۰ تابلو راهنمای سرویس بهداشتی و ۱۶۰ برچسب سامانه رسیدگی به شکایات نیز در مسیر‌های تردد مسافران و گردشگران نصب‌شده است.

ارسال نظرات
آخرین اخبار