۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۹

بازنگری در نظام تعرفه گذاری در بنادر بعد از ۲۰ سال

عضو هیئت عامل و معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادرودریانوردی از اجرایی‌سازی ۱۴ راهبرد بسیار مهم بندری و اقتصادی، در بنادر بازرگانی کشور در سال آینده خبر داد و اعلام کرد: سال آینده سامانه جامع بندری در سازمان بنادر و دریانوردی اجرایی خواهد شد.
کد خبر: ۹۸۵۲۹
بازنگری در نظام تعرفه گذاری در بنادر بعد از ۲۰ سال
 
به گزارش مانا، جلیل اسلامی در همایش مدیران این سازمان اطهار داشت: سال ۱۴۰۳، ضمن جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی، رویکرد ما در این حوزه، به کارگیری مدل توسعه‌ای سرمایه‌گذاری کلان پروژه است و در این رویکرد امکان مدیریت سرمایه‌گذاری‌های کلان در قرارگاه‌های بزرگ را خواهیم داشت.
عضو هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردی همچنین از اجرایی شدن آیین‌نامه‌های جدید بندری از فروردین ماه ۱۴۰۳ خبر داد. 
وی با بیان اینکه آخرین نظام تعرفه‌ای سازمان بنادر به سال ۸۲، برمی‌گردد گفت: تدوین تعرفه‌گذاری جدید در بنادر حاکمیتی بعد از ۲۰ سال، یکی از راهبردهای مهم معاونت بندری و اقتصادی سازمان بنادرودریانوردی در سال آینده است که بسیار گسترده خواهد هم‌ خواهد بود. 
اسلامی‌، ساماندهی بنادر کوچک را نیز راهبرد دیگر سازمان بنادر برشمرد و تأکید کرد: ساماندهی و تعیین تکلیف بنادر کوچک، به عنوان یک برنامه اجرایی، در دستور کار جدی معاونت بندری قرار دارد.
معاون امور بندری و اقتصادی با بیان ساماندهی پایانه‌های تخصصی و کالاهای خطرناک در سال آتی، از پیگیری اجرای شهرهای لجستیک بندری در سال ۱۴۰۳ خبر داد.
به گفته اسلامی موضوع ارتقای مهارت‌های حوزه نظارت و آموزش تخصصی نیز از دیگر دستورکارهای معاونت بندری است.
عضو هیئت عامل سازمان بنادرودریانوردی، توسعه دیپلماسی اقتصادی دریایی و بندری با رویکرد افزایش قراردادهای سه جانبه در کشورهای هدف را یکی دیکر از تکالیف و‌مأموریت‌های سازمان بنادر در سال آتی عنوان کرد.
اسلامی، همچنین کنترل سوانح بندری و افزایش ایمنی کار در بنادر و چاره‌اندیشی برای رفع چالش‌های تخلیه و بارگیری در بنادر شمالی را از دستورکار های مهم سازمان برای سال آینده برشمرد.
ارسال نظرات
آخرین اخبار