۱۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۴

پیش بینی رشد ۵ درصدی سفر‌های دریایی در نوروز

سفر‌های دریایی در ایام نوروز از ۲۴ اسفند ماه آغاز می‌شود که در این ایام با توجه به رشد ۵ درصدی مسافر ۵۰ فروند شناور مسافری در بنادر جنوبی وشمالی کشور در نظر گرفته شده است.
کد خبر: ۹۸۴۹۴

پیش بینی رشد ۵ درصدی سفر‌های دریایی در نوروز

به گزارش مانا، با توجه به افزایش میزان تقاضا در سفر‌های نوروزی بخشی از مسافران در این ایام سفر‌های خود را به سمت سواحل جنوبی و شمالی کشور می‌برند و در این ایام تمامی دستگاه‌ها تمهیدات گسترده‌ای را برای سفر‌های نوروزی در دستور کار خود قرار داده اند و یکی از دستگاه‌های که تمهیدات ویژه‌ای در این بخش در دستور کار خود قرار داده بود سازمان بنادر است.

پیش از این در همین رابطه علی اکبر صفایی مدیرعامل سازمان بنادر و دریا‌نوردی گفت: روند نوسازی ناوگان حمل ونقل دریایی به ویژه شناور‌های مسافری را امسال با توجه به رشد ۵ درصدی در دستور کار خود قرار داده ایم و در این زمینه هم اقدام به افزایش تعداد شناور‌های مسافری و لندیگراف‌های خود در تمامی بنادر به ویژه بنادر جنوبی کشور قرار داده ایم.

همچنین در این زمینه هم علی اکبر مرزبان معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: ۵۰ فروند شناور مسافری و ۴۸ فروند لندینگ کرافت در بنادر شمالی و جنوبی برای ارائه خدمات به مسافران در آمادگی کامل قرار دارند.

وی افزود: در ۱۱ ماهه گذشته شاهد رشد ۱۷ درصدی جابه‌جایی مسافر از بنادر نسبت به مدت مشابه سال قبل بودیم و برای سفر‌های نوزوی پیش رو، رشد ۵ درصدی پیش بینی شده است.

ارسال نظرات
آخرین اخبار