mana.ir

کد خبر: ۹۸۳۳۴ |
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۷ - ۲۲ بهمن ۱۴۰۲

صدور هشدار دریایی سطح زرد در نوار ساحلی استان بوشهر

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر از صدور هشدار دریایی سطح زرد در نوار ساحلی استان خبر داد و گفت: سرعت ۵۰ کیلومتری وزش باد و ارتفاع موج دریا در خلیج فارس تا ۲.۵ متر از مخاطرات این هشدار دریایی است.

صدور هشدار دریایی سطح زرد در نوار ساحلی استان بوشهر

فرج‌الله شکوهی‌پور در گفتگو با خبرنگار مانا در بوشهر، با اشاره به مواج شدن خلیج فارس اظهار داشت: با افزایش سرعت وزش باد هشدار دریایی سطح زرد در نوار ساحلی استان بوشهر صادر شد.

وی افزایش ارتفاع موج خلیج فارس را از مخاطرات هشدار دریایی سطح زرد دانست و بیان کرد: از امشب تا اواخر روز دوشنبه، به سبب وزش باد، خلیج فارس و نوار ساحلی استان بوشهر مواج و متلاطم خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر منطقه اثر هشدار دریایی سطح زرد را سواحل استان بوشهر و خلیج فارس دانست و افزود: اختلال در فعالیت‌های دریایی خلیج فارس، خطر غرق شدن شناور به‌ویژه قایق و دیگر شناورها، پاره شدن تور صیادی، خطر غرق شدن شناگران و خسارت به تأسیسات در حوزه دریا و ساحل از دیگر مخاطرات هشدار دریایی است.

شکوهی‌پور با تأکید بر پرهیز از تردد دریایی به‌ویژه خروج شناور‌های سبک از جمله قایق صیادی و تفریحی  از اسکله‌های استان بوشهر گفت: برای پیشگیری از هرگونه خسارت احتمالی و حوادث باید تمهیدات لازم در نوار ساحلی استان بوشهر اندیشیده شود.  

وی اکنون ارتفاع موج دریای خلیج فارس را حدود ۲ متر اعلام و تصریح کرد: ارتفاع موج دریا تا فردا به بیش از ۲.۵ متر افزایش می‌یابد.

ارسال نظرات
پربیننده ها
آخرین اخبار