mana.ir

کد خبر: ۹۸۰۰۴ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۷ - ۱۶ دی ۱۴۰۲
معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی:

شرکت‌های دانش بنیان در صنعت دریایی افتخارآفرین هستند

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از پیشرفت طرح‌های مختلف ساخت شناور با مشارکت شرکت‌های فنّاور خبر داد و گفت: شرکت‌های دانش بنیان در صنعت دریایی افتخارآفرین هستند.

شرکت‌های دانش بنیان در صنعت دریایی افتخارآفرین هستند

 

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، مجید علی‌نازی در جریان بازدید از از نخستین نمایشگاه تخصصی صنایع دریایی و دریانوردی ایران در بوشهر اظهار داشت: توسعه اینگونه نمایشگاه‌ها در معرفی توانمندی صنعتگران در ساخت و تعمیر شناور‌ها  در صادرات، ارزآوری، اشتغال و توسعه واحد‌های شناورسازی مؤثر است.

وی با بیان اینکه در این نمایشگاه توانمندی ایران در ساخت و تعمیر شناور به نمایش گذاشته شده است گفت: شرکت‌ها و ارگان‌های خدمات دهنده در حوزه دریا و دریانوردی با تنوع محصولات مختلف و با کیفیتی در نخستین نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی ایران در بوشهر شرکت کردند.

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی بیان کرد: در راستای منویات رهبر معظم انقلاب برای تحقق سیاست‌های توسعه دریامحور، کار‌های ارزنده‌ای شکل گرفته و شرکت‌های متعدد دانش بنیان در این حوزه نقش آفرین شدند که مایه افتخار و خوشحالی است.

وی تصریح کرد: تولید محصولات جدید و خاص، از افتخارات ارزشمند شرکت‌های دانش بنیان و حوزه‌های مختلف دانشگاهی کشور در صنعت دریایی است.

علی‌نازی ادامه داد: تولید چنین محصولاتی به عنوان دستاورد ارزشمند متخصصان توانمند داخلی است که در صنعت دریایی و دریانوردی مورد استفاده و بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی عنوان کرد: انتظار می‌رود نمایشگاه‌ها و همایش‌های صنعت دریایی و دریانوردی که برای نخستین بار در بوشهر اجرا شده بسط و توسعه داده شود و سال‌های آینده نیز شاهد برگزاری چنین رویداد ارزشمندی باشیم.

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی افزود: همچنین امید است با برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی در آینده شاهد رشد و شکوفایی بیشتر صنعت دریایی و دریانوردی در استان بوشهر و سایر سواحل جنوب کشور باشیم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر نیز گفت: نخستین نمایشگاه تخصصی صنایع دریایی ایران در بوشهر با استقبال بسیار خوبی از سوی شرکت‌های این حوزه و بویژه شرکت‌های دانش بنیان همراه شده است.

محمد شکیبی نسب افزود: با ابلاغ سیاست‌های کلی توسعه دریامحور از سوی رهبر معظم انقلاب، برگزاری نمایشگاه یاد شده فرصتی ارزشمند برای ارائه دستاورد‌های حوزه دریا و دریانوردی است.

وی اظهار کرد: امید است با استفاده از این ظرفیت‌های حوزه دریایی در بخش‌های ساحل و فراساحل شاهد روند سرعت بخشیدن در توسعه دریامحور استان بوشهر باشیم.

ارسال نظرات
پربیننده ها
آخرین اخبار