mana.ir

کد خبر: ۹۷۹۳۰ |
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۷ - ۰۵ دی ۱۴۰۲

وزیر راه و شهرسازی: تشکیل کنسرسیوم برای اجرای فاز ۲ بندر شهید بهشتی چابهار ضروری است

وزیر راه و شهرسازی گفت: برای اجرای فاز دوم بندر شهید بهشتی چابهار با تشکیل کنسرسیومی متشکل از بخش خصوصی و نهاد‌های عمومی باید هر چه سریع‌تر در دستورکار سازمان بنادر و دریانوردی قرار گیرد.

وزیر راه و شهرسازی: تشکیل کنسرسیوم برای اجرای فاز ۲ بندر شهید بهشتی چابهار ضروری است

 

به گزارش مانا، مهرداد بذرپاش روز سه شنبه در حاشیه بازدید از بندر شهید بهشتی چابهار در جمع خبرنگاران اظهارکرد: همان طور که به استحضار ملت شریف ایران رسید در هفته حمل و نقل، تفاهم‌نامه و توافقنامه‌های خوبی به ارزش ۵۵ هزار میلیارد تومان میان سازمان بنادر و دریانوردی و بخش خصوصی منعقد شد که امروز شاهد آغاز عملیات اجرایی بخشی از همان قراردادها به ارزش هشت هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان در بندر شهید بهشتی چابهار هستیم.

وی افزود: با تکمیل و بهره برداری از راه آهن چابهار-زاهدان در سال آینده، شکل جدیدی از بندر شهید بهشتی چابهار را مشاهده خواهیم کرد.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: زیرساخت فاز یک بندر شهید بهشتی چابهار تکمیل شده و اقداماتی که از امروز شاهد آن هستیم با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای استقرار تأسیسات و تجهیزاتی مانند سیلوها، انبارها و مواردی از این قبیل است.

وی با بیان اینکه با شرکت‌های هندی و چینی برای تأمین تجهیزات بندری و مکانیزه تخلیه و بارگیری در فاز یک بندر چابهار در حال مذاکره هستیم، گفت: نهادهای ناظر بر قراردادها در حال جمع بندی و اعلام‌نظر نهایی هستند تا منجر به عقد قرارداد شود.

بذرپاش با اشاره به عملکرد بندر شهید بهشتی در ۹ ماهه اول امسال یادآور شد: گزارش عملکرد این بندر بیانگر رشد ۱۴۰ درصدی عملیات کانتینری و هشت درصدی صادرات به‌ویژه به کشورهای هند و چین است.

وی با اشاره به مسئولیت اجتماعی سازمان بنادر و دریانوردی در سیستان و بلوچستان یادآور شد: طبق سیاست دولت، هر پروژه توسعه‌ای که در استان اجرا می‌شود، علاوه بر منافع ملی آن، مردم آن منطقه نیز از این پروژه منفعت ویژه‌ای کسب کنند.

ارسال نظرات
پربیننده ها
آخرین اخبار