۰۳ دی ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۰

افزایش ۳۰ هزار تُن به ظرفیت مخازن نگهداری فرآورده‌های نفتی در بندر امام خمینی

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: به دنبال انعقاد قرارداد سرمایه‌گذاری به ارزش ۲۶۴۰ میلیارد ریال با بخش خصوصی برای احداث مخازن نگهداری انواع فرآورده‌های نفتی، ۳۰ هزار تُن به گنجایش منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی برای انبارش این نوع کالا افزوده می‌شود.
کد خبر: ۹۷۹۰۶

افزایش ۳۰ هزار تُن به ظرفیت مخازن نگهداری فرآورده‌های نفتی در بندر امام خمینی

به گزارش خبرنگار مانا، ابوطالب گرایلو در گفتگو با خبرنگاران بیان داشت: طی این قرارداد که بین اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و یکی از شرکت‌های بخش خصوصی فعال در این زمینه منعقد شد مخازن نگهداری انواع  فرآورده‌های نفتی به ارزش ۲۶۴۰ میلیارد ریال در سایتی به مساحت ۴ هکتار احداث خواهد شد.
وی، ایجاد ظرفیت به منظور ارائه خدمات بهینه به صاحبان کالا، توسعه فرآیند ترانزیت و صادرات نفتی و توسعه سرمایه‌گذاری پایانه نفتی بزرگ در منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی از اهم اهداف انعقاد این قرارداد سرمایه گذاری عنوان کرد.
گرایلو با اشاره به مشارکت و همراهی بخش خصوصی در اجرای طرح‌های کلان اقتصادی دولت با انعقاد این نوع قرارداد‌ها خاطرنشان کرد: افزایش سهم بازار و ورود به بازار‌های جدید، افزایش توان رقابت‌پذیری بندر، توسعه و بهبود سرمایه‌گذاری باتوجه به نیاز مشتریان بازار هدف را از مزایای آن برشمرد.  
به گزارش خبرنگار مانا، منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی ظرفیت مخازن بیش از شش میلیون تُن در سال  را دارد که با احداث مخازن جدید سالانه ۱۰ درصد به این ظرفیت افزوده می‌شود.  
در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی، هفت خط لوله انتقال در قالب کریدور نفتی به طول ۱۷ کیلومتر وجود دارد که فرآورده‌ها را  حد فاصل بین اسکله تخصصی نفتی و سایت‎ها جابه‌جا می‌کنند.
پارسال حدود ۴۷ میلیون تُن کالا‌های نفتی و غیرنفتی در منطقه ویژه بندر امام خمینی تخلیه و بارگیری شد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار