روز جهانی دریانورد بر دریانوردان دریادل مبارک باد

      
۲۰ آذر ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۱
فرمانده نیروی دریایی ارتش:

به توسعه سواحل مکران توجه جدی نشود زمان را از دست می‌دهیم

به توسعه سواحل مکران توجه جدی نشود زمان را از دست می‌دهیم
فرمانده نیروی دریایی ارتش در همایش ملی توسعه سواحل مکران گفت: سواحل مکران ما امروز هیچ توسعه‌ای نیافته، که اگر این توجه جدی نشود ما زمان را از دست خواهیم داد.
کد خبر: ۹۷۸۰۲

به گزارش مانا، امیر دریادار شهرام ایرانی در همایش ملی توسعه سواحل مکران که در دانشگاه امام صادق برگزار شد، گفت: در حوزه اقتصاد باید به دریا توجه ویژه داشته باشیم.

وی در ادامه به نقشه کشور اشاره کرد و گفت: نیروی دریایی از سال ۸۸ به بعد پیشروی دریایی خوبی داشته است، مقام معظم رهبری فرمودند پیشروی در دریاهای آزاد بسیار پر اهمیت است.

وی افزود: در دیدار با رهبر معظم انقلاب به ایشان گفتم که می خواهیم یک دور کره زمین را بزنیم و ما این کار را با ناو گروه ۸۶ به سرانجام رساندیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش اظهار کرد: جمهوری اسلامی برای طی عرض آرام سابقه ای نداشته است، اما امروز به برکت انقلاب کجا هستیم. ناوشکن تمام ایرانی ساخته می‌شود و  تمام کره زمین را دور می‌زند.

دریادار ایرانی ادامه داد: ما دو نگاه می توانیم داشته باشیم یکی اینکه از خشکی به سمت دریا برویم و نگاه دیگر اینکه از دریا به سمت خشکی برویم که می‌بینیم کشورهای موفق از دریا به سمت خشکی رفته‌اند.

وی افزود: سواحل مکران ما امروز هیچ توسعه ای نیافته، که اگر این توجه جدی نشود ما زمان را از دست خواهیم داد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار