۰۴ آذر ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۳

راه اندازی خط لاینر کانتینری بنادر ترکمن باشی و امیرآباد

راه اندازی خط لاینر کانتینری بنادر ترکمن باشی و امیرآباد
در حاشیه هفدهمین کمیسیون همکاری‌های مشترک اقتصادی ایران و ترکمنستان، تفاهم نامه خواهرخواندگی بین بندر امیرآباد و بندر ترکمن باشی ترکمنستان با حضور وزیر راه و شهرسازی در عشق آباد به امضا رسید.
کد خبر: ۹۷۶۳۹

به گزارش مانا، مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد در این باره گفت:  تفاهم‌نامه عقد خواهرخواندگی بنادر امیرآباد و ترکمن باشی به منظور افزایش تردد کشتی‌ها و سرمایه‌گذاری در پس‌کرانه‌ها مورد توافق طرفین قرار گرفت و به امضاء رسید.
محمدعلی موسی پور با بیان اینکه میان بندرامیرآباد و بندر ترکمن باشی تشابهات تجاری بازرگانی و فرهنگی زیادی وجود دارد، افزود: سند خواهر خواندگی میان دو بندر پس از فرآیند‌های دقیق برنامه ریزی، مطابقت، بررسی نحوه ایجاد قرارداد مشارکت و در نهایت بر اساس توسعه سیر ارتباطی شکل گرفته است.
مدیرکل بندرامیرآباد همچنین راه اندازی مرکز لجستیک مشترک، تنظیم سند شناسایی متقابل گواهینامه‌های دریانوردان و بازنگری و تسهیل فرآیند پهلودهی شناور‌ها در بنادر دو کشور را از دیگر موارد مطروحه در این توافقنامه برشمرد.
وی همچنین از راه اندازی خط لاینر کانتینری بین بنادر شمالی کشور و بندر ترکمن باشی ترکمنستان خبر داد.  
به گفته موسی پور، همکاری در زمینه توسعه ترانزیت و فعال سازی کریدور شمال _ جنوب، تشکیل کارگروه مشترک مطالعاتی در خصوص کاهش تراز آب دریای خزر، تبادل اطلاعات آماری، همسان سازی تعرفه‌های دریایی و بندری و ایجاد شرکت حمل‌و‌نقل چندوجهی مشارکتی از دیگر مواردی بود که در کارگروه تخصصی حمل و نقل دریایی و بندری مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

ارسال نظرات
آخرین اخبار