۱۱ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۲

انتصاب سرپرست جدید دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی کشور

طی حکمی از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت محمد مهدی سالاری به عنوان مشاور امور دریایی وزیر و سرپرست دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی منصوب شد.
کد خبر: ۹۷۴۳۸

انتصاب سرپرست جدید دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی کشور

به گزارش مانا، محمد مهدی سالاری طی حکمی از سوی وزیر صنعت، معدن تجارت به عنوان «سرپرست دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی کشور» و «مشاور وزیر در امور دریایی» منصوب شد.
عباس علی آبادی به عنوان دبیر شورای عالی صنایع دریایی کشور، ضمن تأکید بر بهره گیری از توان بخش خصوصی و بالاخص فعالین دریایی و صنایع بزرگ دریایی کشور در راستای اعتلای صنایع و فنّاوری‌های دریایی کشور، شش خواسته اساسی را نیز در این حکم انتصاب مطرح نمود:
۱) تعریف و مثمر نمودن طرح‌های ملی در زمینه: پیشرانش سبز و کربن صفر، شناور‌های کوچک نوین و پیشرفته (صیادی و تفریحی) و سکو‌های حفاری و استخراج منابع و معادن دریایی آب‌های عمیق.
۲) اثر بخشی و احیای جایگاه دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی به عنوان مرجعیت در همه امور دریایی به خصوص اقتصاد دریامحور.
۳) مطالعه و برنامه ریزی در طرح‌های صنعتی، اقتصادی، تجاری و تفریحی گردشگری؛ و شکل دهی به «زیست بوم‌های چندمنظوره دریایی» و «خوشه‌های صنعتی دریایی» در مناطق ساحلی دریایی و جزایر.
۴) برنامه ریزی برای توسعه زنجیره ارزش صنایع دریایی و بستر سازی جهت ورود کلیه صنایع مرتبط داخلی به عرصه دریایی با تأکید بر اخذ تاییده‌ها و مجوز‌ها با کمک سازمان استاندارد و موسسات رده بندی.
۵) حمایت از طرح‌های فنّاورانه صنایع دریایی دانشگاه ها، پژوهشکده‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان با کمک صندوق توسعه صنایع دریایی و بسترسازی برای ورود شرکت‌های دانش بنیان به زیست بوم دریایی.
۶) رونق بخشی به صنایع کشتی‌سازی بزرگ مقیاس و صنایع فراساحل جهت پاسخگویی موثر و به روز به کارفرمایان، مالکین و بهره برداران داخلی و خارجی و افزایش توان رقابت با صنایع منطقه‌ای و فرامنطقه ای.
شایان ذکر است این مسئولیت از سال ۱۴۰۰ بر عهده مهندس سعید جعفری کرهرودی بود، که به تازگی به معاونت نوسازی و بهره برداری ایدرو منصوب شده است.

ارسال نظرات
آخرین اخبار