۰۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۷

توقیف ۲ شناور متجاوز خارجی در آب‌های سرزمینی آبادان

فرمانده مرزبانی خوزستان از شناسایی و توقیف دو فروند شناور صیادی متجاوز خارجی در آب‌های ساحلی کشورمان به همت دریابانان آبادان خبر داد.
کد خبر: ۹۷۴۲۵

توقیف ۲ شناور متجاوز خارجی در آب‌های سرزمینی آبادان

به گزارش مانا، سردار لطفعلی پاکباز با اعلام این خبر اظهار کرد: روز گذشته (۸ آبان‌ماه) کارکنان ناوگروه شناور پایگاه دریابانی آبادان با هدف مبارزه با ورود و خروج هر گونه قاچاق و حراست و حفاظت از آب‌های سرزمینی کشورمان، با شناور سازمانی به عمق دریا و رودخانه مرزی اروندرود اعزام شدند.

وی افزود: برابر اخبار واصله مبنی بر تجاوز شناورهای کشورهای خارجی به آب‌های کشورمان و محدوده صیدگاه‌های ایرانی، یک تیم عملیاتی از ناوگروه شناوری آبادان به محل مورد نظر اعزام و دو فروند شناور صیادی متعلق به کشورهای همسایه با ادوات صیادی غیر مجاز که به آب‌های کشورمان تجاوز کرده و مشغول صید و صیادی بودند را شناسایی و متوقف کردند.

فرمانده مرزبانی استان خوزستان با اشاره به دستگیری ۹ متهم شامل ناخدا و ملوانان شناورهای توقیف شده که همگی تبعه خارجی بودند، بیان کرد: از شناورهای توقیف شده سه هزار کیلوگرم ماهی و میگو که در آب‌های سرزمینی کشورمان صید شده بودند، کشف شده است.

وی افزود: کارشناسان ارزش محموله ماهی و میگوی صید شده را بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند. شناورهای توقیف شده به همراه متهمان دستگیرشده پس از تشکیل پرونده مقدماتی برای سیر مراحل قانونی به مراجع ذی‌صلاح تحویل داده شدند.

پاکباز با بیان اینکه وظیفه اصلی مرزبانان حفظ حدود و ثغور مرزهای کشور و جلوگیری از تجاوز و ورود غیر قانونی به خاک و آب های کشورمان است، خاطر نشان کرد: مرزبانان خوزستان به صورت شبانه‌روزی در سراسر مرزهای پهناور این استان حاضر هستند و با هر گونه تخلف و تجاوز به خاک و آب‌های کشورمان با قدرت و برابر قوانین و مقررات برخورد می‌کنند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار