mana.ir

کد خبر: ۹۶۷۶۹ |
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۳ - ۲۵ مرداد ۱۴۰۲

امضای قرارداد همکاری برای توسعه پایانه غلات بندر کوریک قزاقستان با گروه بنادر ابوظبی

گروه بنادر ابوظبی، قراردادی را با گروه سرمایه گذاری سیمرغ که مالک و توسعه‌دهنده پایانه دریایی چند منظوره "سارژا" در بندر کوریک قزاقستان است، امضا کرد.

به گزارش مانا، بر‌اساس مفاد این قرارداد، دو شرکت سرمایه گذاری مشترکی را برای توسعه و بهره برداری پایانه Sarzha که یک ترمینال بندری چند منظوره است، انجام خواهند داد.
 این قرارداد توسط «عبدالعزیز زاید الشمسی» مدیر‌عامل منطقه‌ای AD Ports Group و «نورژان مرحبایف» مدیر‌کل Semurg با حضور «مرات کارابایف» وزیر صنعت و توسعه زیرساخت قزاقستان، «الماس آیداروف» و معاون وزیر امور خارجه قزاقستان امضا شد.
«عبدالعزیز زاید الشمسی» مدیر عامل منطقه‌ای گروه AD Ports، گفت: این پروژه از اهمیت استراتژیک و قابل توجهی در مسیر حمل‌و‌نقل بین‌المللی ترانس خزر (TITR) برخوردار است و یک نقطه عطف کلیدی در کریدور میانی خواهد بود.
وی همچنین افزود: این حرکت استراتژیک در یک مقطع حساس انجام می‌شود و بر تعهد گروه بنادر ابوظبی بر گسترش حضور خود در آسیای میانه تأکید دارد.
«نورژان مرحبایف» مدیر عالی رتبه SEMURG INVEST LLP نیز گفت: بنادر دریای خزر به عنوان نقاط کانونی محوری در زنجیرۀ تأمین لجستیک جهانی در حال رشد هستند و همکاری بین دو شرکت با توجه به تجربه و تخصص گروه بنادر ابوظبی AD Ports انگیزه جدیدی به توسعه بنادر در قزاقستان خواهد داد.
رد و بدل شدن این قرارداد در پی امضای تفاهم نامه‌ای است که برای همکاری راهبردی در توسعه ناوگان دریایی و زیرساخت‌های ساحلی دریای خزر در حضور رئیس امارات متحده عربی، شیخ محمد بن زاید آل نهیان، و رئیس جمهور قزاقستان، قاسم جومارت توکایف، امضا شد.
 چندی پیش گروه سیمرغ قزاقستان تفاهم نامه همکاری دوجانبه خود با شرکت ایرانی پدیدآوران امید ساحل برای استفاده مشترک از ظرفیت‌های بنادر کوریک و امیرآباد برای توسعه حمل و نقل غلات در محدوده دریای خزر و اتصال شیکه مذکور با کشور‌های حاشیه خلیج فارس و دریای عمان و سواحل شرقی آفریقا را با استفاده از ظرفیت‌های کریدور شمال - جنوب امضا کرده بود.
گروه بنادر ابوظبی نیز چندی پیش طی قراردادی با بندر کراچی پاکستان توسعه یکی از پایانه‌های کانتینری بندر مذکور را بر عهده گرفته بود.

منبع: آسام تدبیر دانش

ارسال نظرات
پربیننده ها
آخرین اخبار