۱۶ تير ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۸

۱۴۸ کشتی جدید به ناوگان کانتینری جهان پیوست

۱۴۸ کشتی جدید با ظرفیتی حدود یک میلیون teu در شش ماهه اول سال ۲۰۲۳ به ناوگان کانتینری جهان ملحق شدند و قرار است در نیمه دوم سال جاری ۱.۲ میلیون teu دیگر به ناوگان جهانی اضافه شود.
کد خبر: ۹۶۳۸۶

۱۴۸ کشتی جدید به ناوگان کانتینری جهان پیوست


به گزارش گروه بین‌الملل مانا به نقل از سایت کانتینر نیوز؛ از اول ژانویه تا پایان ماه می ۲۰۲۳ میلادی ۱۴۸ کشتی کانتینری جدید با ظرفیت ۹۷۵۳۴۴ teu وارد ناوگان کانتینری شدند که در مجموع با استناد به گزارش   Linerlytica  مجموع تحویل کشتی‌های جدید در سال ۲۰۲۳  میلادی حدود  ۲.۲ میلیون teu خواهد بود که یک رکورد جدید به شمار می‌رود.

بر‌اساس این گزارش در این مدت ۴۷ کشتی با ظرفیت ۸۴۶۸۵ teu به منظور اوراق از ناوگان کانتینری جهان حذف شدند.

در ادامه این گزارش آمده است در ماه ژوئن ۲۰۲۳ میلادی کشتی‌های جدید با ظرفیت ۲۷۷,۸۷۳ teu وارد ناوگان کانتینری شدند که یک رکورد جدید در تحویل کشتی‌های کانتینری در یک ماه محسوب می‌شود.

همزمان با تحویل کشتی‌های جدید نرخ حمل کانتینر نیز در برخی از خطوط با افزایش مواجه شد به گونه‌ای که نر‌خ‌های حمل کانتینر در مسیر شانگ‌های غربی‌-آمریکا با ۲۰ درصد افزایش در ماه ژوئن به ۱۴۰۸ دلار و در مسیر شانگ‌های شرقی- آمریکا با ۱۵ درصد افزایش به ۲۳۶۸ دلار رسید.

از سوی دیگر نرخ مسیر‌های چین و اروپا با کاهش ۴ درصدی به ۷۶۳ دلار در هر teu کانتینر رسید.

در پایان  گزارش Linerlytica آمده است  پیش‌بینی تحلیلگران این مؤسسه آن است که نرخ‌های عمومی در ماه ژوئیه با افزایش مواجه خواهند شد.

 اسامی شرکت‌های کشتیرانی که در شش ماهه اول سال ۲۰۲۳ میلادی کشتی‌های خود را تحویل گرفتند بدین شرح است:

  ONE's با ظرفیت  ۲۴,۱۳۶ TEU

Hapag-Lloyd's با ظرفیت ۲۳,۶۶۰ TEU

MSC's با ظرفیت ۳۹۶۱۰ TEU

Seaspan Corporation's  با ظرفیت ۱۵,۶۱۶ TEU

Evergreen  با ظرفیت ۱۵,۳۴۲ TEU

 Express Capital Ship Management's  با ظرفیت ۱۳,۳۱۲ TEU

ارسال نظرات
آخرین اخبار